? >>تیر خلاص احمدی نژاد بر شقیقه تئوری ... - سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَکُمْ خامنه ای حَرْبٌ لِمَنْ حارَبَکُــمْ خامنه ای
X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

 

>>تیر خلاص احمدی نژاد بر شقیقه تئوری ...

یکشنبه 8 خرداد‌ماه سال 1390

تیر خلاص احمدی نژاد بر شقیقه تئوری ...  

 

خبرهای متعددی هست مبنی بر این که برخی مسوولان ، با اسناد و مدارک فراوانی نزد احمدی نژاد رفته و به طور مستند از برخی اقدامات غیرقانونی این افراد پرده برداشته و از وی خواسته اند از این جریان اعلام برائت کند.

"عماریون"- درحالی که تلاش برای «جدا کردن »یا «جدا نشان دادن» محمود احمدی نژاد از برخی اطرافیانش ، یکی از دغدغه های اصولگرایانی شده که همواره از احمدی نژاد حمایت می کردند ، سخنان تازه رئیس جمهور ، تیر خلاصی بود به شقیقه این تلاش دامنه دار و البته بی فرجام.بقایی و احمدی نژاد

هم اکنون ، جریان اصولگرایی سعی دارد ، این باور را در جامعه به وجود بیاورد که آنچه اطرافیان احمدی نژاد - که در ادبیات جدید "جریان انحرافی" نامیده می شوند - انجام می دهند ، اعم از انحرافات اخلاقی و اعتقادی و مفاسد عظیم اقتصادی ، اقداماتی خارج از حوزه دید و اطلاع رئیس جمهور است .

 


 


تلاش برای القای دوگانگی میان رئیس جمهور و تیم مشایی ، که از مدت ها پیش توسط سیاسیون اصولگرا کلید خورده بود ، از سوی نمایندگان اصولگرای مجلس پیگیری شد و در سطح رسانه های این جریان و در رأس آنها " کیهان" ادامه پیدا کرد و در نهایت به درون خانواده خود احمدی نژاد کشیده شد به گونه ای که داماد احمدی نژاد - که دبیر شورای مشاورین ریاست جمهوری هم هست - با صدور بیانیه ای ، بر مکتبی و ولایی و مخلص و پاک بودن احمدی نژاد تاکید کرد و در همان حال ، حساب جریان انحرافی و بقایی و مشایی را از وی جدا دانست و اعلام کرد" اجازه نخواهم داد ذره‌ای از حیثیث و آبروی آقای احمدی‌نژاد به واسطه این افراد کاسته شود."

با این حال و در شرایطی که اصولگرایان ، ضمن جدا دانستن حساب احمدی نژاد از "بقایی و مشایی و ..." ، بر روی برخی پرونده های مالی این افراد متمرکز و از جمله خواستار شفاف سازی در پروژه صدها میلیارد تومانی "تالارهای کیش" شده بودند ، احمدی نژاد وارد گود شد و به دفاع تمام قد از شخص بقایی و اقدامات او پرداخت و منتقدان را "عقب مانده" توصیف کرد. رئیس جمهور همچنین آب پاکی را بر دست منتقدان ریخت و صراحتاً اعلام کرد که تا روزی که هست مدافع مستحکم، ‌محکم و قاطع خدمات این افراد خواهد بود.

دفاعی که احمدی نژاد از معاون اجرایی اش "حمید بقایی" کرد ، یادآور دفاع تمام قد و همیشگی او از اسفندیار رحیم مشایی بود.

با این اوصاف ، احمدی نژاد تمام آنچه اصولگرایان برای تفکیک او و جریان پیرامونی اش رشته بودند را پنبه کرد و بطلان تئوری دوگانگی میان احمدی نژاد و این جریان را تثبیت کرد.
مشایی و احمدی نژاد

البته این اولین بار نبود که احمدی نژاد بر همگرایی خود با این جریان و مشخصاً مشایی تأکید کرده است؛ او پیش از این به صراحت گفته بود هر آنچه مشایی می گوید ، حرف دولت است.
با این حال ، سخنان اخیر احمدی نژاد در تأکید بر این همبستگی و هم پیمانی با این جریان ، از چند بابت مهم تر از دفعات قبل بود:

اول آن که این اعلام همبستگی و حمایت ، درست در شرایطی رخ داده است که بیشترین تقاضاها و انتظارها و فشارها بر احمدی نژاد برای جدا کردن خط خود از این جریان وجود دارد و حتی خبرهای متعددی وجود دارد مبنی بر این که برخی مسوولان ، با اسناد و مدارک فراوانی نزد احمدی نژاد رفته و به طور مستند از برخی اقدامات غیرقانونی این افراد پرده برداشته و از رئیس جمهور خواسته اند از این جریان اعلام برائت کند.
با این حال احمدی نژاد با تصریح بسیار پررنگ خود بر حمایت از این افراد ، نه تنها حمایت خود را تحکیم کرده ، بلکه پاسخ منفی بزرگ و معنی داری هم به منتقدان خودش داده است.

دوم این که احمدی نژاد ،بر خلاف دفعات قبل که در جلسات خصوصی به منتقدان می تاخته ، این بار در ملأ عام ، منتقدان را " عقب مانده " توصیف و با این توهین ، به نوعی اعلام جنگ از موضع بالا کرده است. جالب اینجاست که احمدی نژاد در حالی منتقدان را عقب مانده نامیده که تیم مشایی ، نام " اصولگرایان پیشرو" را برای خود برگزیده است.

و سومین نکته این است که این بار احمدی نژاد نه از مشایی که یک پله پایین از او یعنی بقایی حمایت و موضوع را مصداقی تر کرده است.

با این اوصاف و در حالی که احمدی نژاد با صراحت تمام بر یگانگی خود و جریان مشایی و بقایی تأکید کرده است ، باید منتظر ماند و دید ، اصولگرایانی که مدام بر طبل این جدایی می زدند ، چه تغییری در این روند ایجاد خواهند کرد؟ آیا مستنداً به مواضع و عملکردهای احمدی نژاد ، او را نیز بخشی از این جریان خواهند دانست یا آن که همچنان خواهند گفت حتی اگر احمدی نژاد هم بگوید من با این ها هستم ، ما می گوییم نیست!

نظرات (3)
سلام

حیف ! کاش هنوز هم می تونستیم بگیم که ما حامی احمدی نژادیم ! ای کاش برمیگشت دکتر ............

حیف زحماتی که کشید ..کاش برمیگشت ....
دشمن شادمون نمیکرد
شما را با کمال افتخار لینک کردم
سلام دوست عزیز
حقیقتا سایت خوبی داری ، مخصوصا با هدف مذهب و دین که پیش می روی حتما دست آویزی برای خودت در روز قیامت درست خواهی کرد(خوشا به حالات)
اگر منت بگذاری و من را لینک کنی در عوض بنده هم شما را در وبلاگم با رنک 2 لینک می کنم تا با این تبادل لینک سه طرفه کمکی به دین بنماییم _مزیت تبادل لینک دوطرفه که بر هیچکس پوشیده نیست ، آنهم وقتی وبلاگتان را در رنک 2 لینک کنم_ امیدوارم توجه کنید
کوچک محبان ائمه
حسن
وبلاگم :
masire-ali.mihanblog.com
سایتی که اگر لطف کنید لینک نمایید:
my-din.com
در سایت یا وبلاگ منتظر کامنت شما هستم
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد