? >>تکاپوی خاتمی برای بازگشت به عرصه سیاسی کشور - سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَکُمْ خامنه ای حَرْبٌ لِمَنْ حارَبَکُــمْ خامنه ای
X
تبلیغات
رایتل

 

>>تکاپوی خاتمی برای بازگشت به عرصه سیاسی کشور

یکشنبه 19 دی‌ماه سال 1389

 5 پرده از نقش خاتمی در فتنه اخیر

 
 
 
مثلث سران فتنه هر یک نقش خاصی را برای نیل به اهداف شوم خود به اجرا گذاردند و این تقسیم کار در سه سطح ساختارشکنی، میانداری و آرمان‌گرائی دسته‌بندی شد و هر یک وظیفه خود را جریان فتنه اخیر به انجام رساند.

 
 
حسن میرزاخانی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به تکاپوی خاتمی برای بازگشت به عرصه سیاسی کشور، گفت: واخوانی وقایع سال 88 و دفاع نرم 8 ماهه ملت ایران نشان از وقوع یک حماسه تاریخی عظیم در جریان انقلاب روبه تعالی ایران اسلامی دارد که به برکت این اتفاق عظیم، با اطمینان تمام می‌توان اذعان کرد که مردم عصر حاضر، از یاوران حضرت امیرالمومنین علی (علیه السلام) در زمان ایشان سرافرازتر و سربلندترند چرا که آزمونی به عظمت جنگ صفین و نهروان در گرفت و این‌بار پیروان ولایت بودند که چشم فتنه را کور و فتنه‌گران را خانه‌نشین کردند. 

* فتنه در سه سطح؛ ساختارشکنی، میانداری و آرمان‌گرائی 

وی با بیان اینکه این افتخار بزرگ و خصوصا شکل‌گیری حماسه 9دی به برکت جوشش دوباره خون حضرت سیدالشهدا (علیه السلام) در رگ‌های جامعه رقم خورد، تصریح کرد: مثلث سران فتنه هر یک نقش خاصی را برای نیل به اهداف شوم خود به اجرا گذاردند و این تقسیم کار در سه سطح ساختارشکنی، میانداری و آرمان‌گرائی دسته‌بندی شد و هر یک وظیفه خود را جریان فتنه اخیر به انجام رساند. 

این کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: واضح است که سران ساختارشکن و میاندار در اتفاقات روی صحنه به تدریج اهداف پلید خود را نمایان می‌سازند، اما فرد آرمانی که نقش ریشه‌دارتری دارد و بیشتر در پشت صحنه نقش آفرینی می‌کند دیرترشناخته شده و برخورد با وی نیز مشکل‌تر است. 

5 پرده از نقش خاتمی در فتنه اخیر 

میرزاخانی در ادامه سخنان خود با ذکر دلائلی، افزود: کافی است نقش‌آفرینی فرد آرمانی فتنه‌ساز را در پنج‌پرده نمایشی مورد توجه قراردهیم. 
"پرده اول شکل‌گیری و تقویت جریان برانداز در طی دوران حاکمیت وی بر دستگاه اجرائی، پرده دوم اتخاذ استراتژی یا من یا موسوی که همخوانی همراهی کامل سران فتنه را مشخص می‌کند، پرده سوم فرمان آغاز انقلاب مخملی با به دست گرفتن یک گل سبز رنگ در اولین همایش فتنه سبز در ورزشگاه آزادی (همانند همه رهبران کودتای مخملی)، پرده چهارم ملاقات‌های متعدد با بدنه خارجی جریان فتنه در کشورهای متعدد ازجمله تونس و پرده پنجم همراهی حداکثری باجریان فتنه در زمان امید به پیروزی و کناره‌گیری تدریجی در شرایط ناامیدی 
همه این موارد تنها بخشی از شواهد اثباتی نقش‌آفرینی اصلی‌ترین لیدر فتنه به حساب می‌آید ". 

وی با تاکید بر اینکه می‌بایست نگاه دامنه‌داری به این عنصر تعیین کننده داشت و همواره خطر وی را یادآورشد، به عملکرد خاتمی در دوران فتنه‌ اشاره کرد. 

این کارشناس مسائل سیاسی درادامه ضمن اشاره به ملاقات‌های اخیر خاتمی با بخشی از اقلیت مجلس و حضور در برخی مجامع راهبرد جدید، وی را بدعاقبت و عامل فتنه دانست و نسبت به سهل‌انگاری و مماشات‌ خواسته و ناخواسته جهت تطهیر وی گوشزد کرد. 

میرزاخانی با تاکید بر اینکه در مثلث سران فتنه نقش آفرینی خاتمی پررنگتر است، لزوم بازنگری قوانین را در فرآیند انتخابات آتی را یادآورشد و افزود: از هم‌اکنون تقابل با راهکارهای جین شارپ می‌بایست مورد توجه قانون گذاران و مجریان محترم قرارگیرد تا انشاءالله در آینده شاهد شکل‌گیری آسیب‌های دیگری ازجنس فتنه 88 نباشیم.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد