? >>شکایت ازآقای هاشمی رفسنجانی در دادگاه ویژه روحانیت - سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَکُمْ خامنه ای حَرْبٌ لِمَنْ حارَبَکُــمْ خامنه ای
X
تبلیغات
رایتل

 

>>شکایت ازآقای هاشمی رفسنجانی در دادگاه ویژه روحانیت

چهارشنبه 30 تیر‌ماه سال 1389

چرا دادگاه وِیژه روحانیت به وظایف قانونی اش عمل نکرد؟ 

 

 

بسیاری از فعالان سیاسی معتقدند که دادگاه ویژه روحانیت در حوادث پس از انتخابات فعال و موثر عمل نکرد و به بخشی از وظایف قانونی این نهاد مهم مورد کم توجهی واقع شده است.بر اساس یک گزارش در قوه قضائیه در سال 86حداقل 3 هزار پرونده در دادگاه ویژه روحانیت وجود داشته است که برای رسیدگی به این پرونده ها 3.5 میلیارد تومان اختصاص یافته است

 

 

به گزارش جهان در همین رابطه این سوال وجود دارد که این دادگاه، طی یک سال گذشته چه اقدام موثری در برخورد با جریان منحرف در بخشی از بدنه روحانیت انجام داده است.

بر اساس یک گزارش در قوه قضائیه در سال 86حداقل 3 هزار پرونده در دادگاه ویژه روحانیت وجود داشته است که برای رسیدگی به این پرونده ها 3.5 میلیارد تومان اختصاص یافته است.مناسب است این نهاد محترم گزارشی نیز از برخورد با تخلف سیاسی روحانیونی که طی یک سال گذشته یا در احزاب سیاسی فتنه فعال بودند و یا حتی برخی در کف خیابانها هم ظاهر شدند، چه بوده است.

این سوالها وقتی جدی تر می شود که می بینیم در کارنامه این دادگاه اعلام جرم علیه طلبه سیرجانی هم وجود دارد.دادگاه ویژه روحانیت توضیح دهد که چطور راه پیمائی انفرادی طلبه سیرجانی علیه مبارزه با فساد اقتصادی خلاف شان روحانیت است و برای آن از سوی این دادگاه حکم صادر می شود، اما حضور فعال تعدادی از روحانیون در ماجرای فتنه و حتی شرکت برخی از آنها در اعتراضات خیابانی خلاف شان روحانیت نمی باشد؟

مجمع روحانیون مبارز طی یک سال گذشته همپای فتنه گران خارجی بیانیه دادند و همراه با فتنه سازان داخلی نظام را به دروغ های آشکار متهم کردند.آیا نباید یکبار برای همیشه تکلیف این مجمع در دادگاه  ویژه روحانیت روشن شود؟ آیا این دست تحرکات خلاف شان روحانیت نبود؟آیا آقای (ب) که لباس روحانیت به تن دارد و همراه با اغتشاش گران در آخرین تجمع ناکام ضدانقلاب در ماه گذشته، در خیابان ظاهر می شود و علیه دولت شعار می دهد نباید مورد بازخواست قرار بگیرد.

انتظار این است که این نهاد ارزشی که ایمان داریم در انجام وظایف خود کوتاهی نخواهد کرد نسبت به عملکرد خود در یک سال گذشته، گزارش قانع کننده ای به افکار عمومی ارائه دهد و با انتشار عمومی آن به پرسش های مردمی پاسخ دهد و ابهامات را برطرف کند.گرچه بعید می دانیم کاری صروت گرفته باشد.

سایت برنا وابسته به سازمان ملی جوانان مدعی شد:
جواد فردوسیان یکی از شهروندان شهر مشهد طی دادخواستی به دادگاه ویژه روحانیت خواستار رسیدگی به تخلفات هاشمی رفسنجانی در جریان وقایع پس از انتخابات ریاست جمهوری و همچنین دوره تصدی 8سال ریاست جمهوری وی شد.

در این دادخواست خطاب به قلیانی دادستان دادسرای ویژه روحانیت آمده است:سکوت طولانی مدت آقای هاشمی رفسنجانی درمورد انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری نوعی حمایت و پشتیبانی از اغتشاشگران منجمله فرزند وی بود.

آقای رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه مورخ 26/4/88 اشاره کردند در این انتخابات بذر تردد افشانده شده بنده از ایشان «هاشمی رفسنجانی» سئوال میکنم چه کسی دراولین بار بذر تردید و شک را در جامعه پاشید؟

1- چه کسی به مقام معظم رهبری نامه نوشت و در آن نامه اشاره کرد که در خیابان ها آتش فتنه برپا می شود و چنین وچنان خواهد شد.آیا این بذر تردید نبود که در این انتخابات افشانده شد.
مگر ایشان «هاشمی » منجم بودند که از غیب خبرداشتند یا خود اوضاع را به هم ریختند؟
آیا خود آقای هاشمی رفسنجانی با نامه بدون سلام خود بذر تردید را نیفشانده است.

2- مقام معظم رهبری خطر اغتشاشات را برطرف کردند ولی آقای هاشمی رفسنجانی مجددا دنبال این است که خطر را دامن بزنند.

3- درمورد طرح نمودن تشکیل کمیته صیانت از آرای مردم این امر نه تنها یک موضوع غیر قانونی بود؟ بلکه این موضوع نیز سبب ایجاد بذر تردید در جامعه گردید.

4- قانون، نظارت بر انتخابات را به شورای نگهبان و اجرای آن را به وزارت کشور محلول کرده است یعنی همان شورای نگهبان و وزارت کشور ناظر و مجری انتخابات ریاست جمهوری دوره های گذشته بوده است که این انتخابات را نظارت و برگزیده کرده است. چطور در زمان آقای هاشمی و دوره آقای خاتمی این بحث نبود.

5- اما اکنون عده ای مسایل خیانت و تقلب در آراء مردم را مطرح می کنند . آقای هاشمی مسئله خیانت و تقلب را چه کسی و در کجا مطرح کرده است لطفا پاسخ دهید.

6- آقای هاشمی در نماز جمعه26/4/88 پیشنهاد می کند که بازداشت شدگان حوادث اخیر انتخابات آزاد شوند. آقای هاشمی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام است وباید به مسائل در حیطه کاری شان بپردازند و لا غیر و کار آزاد یا بازداشت کردن دستگیر شدگان بر عهده دستگاه قضایی است لطفا دخالت نکنند.

7- آقای هاشمی اگر طرفداران قانون و حفظ قانونی هستند چرا می گویند این افراد را آزاد کنید. ایشان میتوانند بگویند که به پرونده های دستگیر شدگان اغتشاشات اخیر رسیدگی شود اما نباید از طرف دستگاه های قضایی حکم صادر کنند و شاید هم می ترسند که فرزند خودشان یکی از دستگیر شدگان بعدی باشد.

8-حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران فرمودند توصیه مرا هم به دیوار بزنید.

9- آقای هاشمی اظهار داشتند زمینه ای برای بیان دیدگاه های نامزدهای انتخاباتی فراهم گردد این که گفته شود که فضا را آماده کنید تا هر کس حرفش را بزند. مردم تصمیم بگیرند. یعنی میر حسین موسوی بگوید باید انتخابات ابطال گردد ومردم هم عمل کنند.

10- آقای هاشمی چرا به توصیه های فقها وحضرات آیات عظام که مقرر شده بود ایشان سخنان تحریک آمیز در نماز جمعه نزنند ومسائل گذشته را زنده نکنند چرا گوش ندادند و عمل نکردند بلکه لجبازی هم کردند.

11- وقتی شورای نگهبان صحت انتخابات ریاست جمهوری را تائید کردوبا عنایت وتوجه به معترضان منجمله میر حسین موسوی که نه خود ونه نمایندگانش حضور یافتند دیگر نباید آقای هاشمی حرف های بی قانونی بزنند.

12- معلوم شد که آقای هاشمی نه پایبند قانون هستند و نه احترام به شورای محترم نگهبان و رهبر معظم انقلاب می گذارند.لذا از ریاست محترم دادگاه باید با آنهایی که بذر تردید و شک را در جامعه افشانیده و کسانی که این بذر را آبیاری کردندو نتیجه این بذر سر از زمین در آورده و به خیابان ها ریخته وبه جان ومال مردم تجاوز کرده وکشته هم دادیم وخسارت فراوانی را به دولت و بانکها وارد نموده اند ودو هفته امنیت کشور را زیر سوال بردند برخورد قانونی شود.

علیهذا از دادگاه ویژه روحانیت تقاضا دارم رای به بی کفایتی آقای اکبر هاشمی رفسنجانی از مجلس محترم خبرگان رهبری و مجمع تشخیص نظام بدهند.

لازم به ذکر است تخلفات دولت آقای هاشمی رفسنجانی به لحاظ عدم اشرافیت وی از مجموع مسئولین کل کشور در 8 ساله ی وی را به شرح ذیل اعلام می دارم.

13- فروش دلار و سکه طلا به صورت غیر مجاز توسط رانت خواران ودلالها و عرضه به بازار در دولت ایشان

14- وادار کردن نظام بانکی به خرید بیش از 20 میلیارد دلار به نرخ تحمیلی بیش از 8000 ریال

15- مصرف بی رویه در آمدهای ارزی وکسری 5/38 میلیارد دلار برای کشور

16- دستور چاپ و نشر اسکناس بدون پشتوانه بدون اجازه مجلس شورای اسلامی که مقامات امور اقتصادی اذعان داشتند.

17- بالا نگه داشتن نرخ ارز وعدم ثبات بازار ارز

18در زمان ریاست جمهوری آقای هاشمی رفسنجانی بیش از 8000 نفر از بانکهای کشور وام دریافت نموده اند که تا کنون پرداخت ننموده وهنوز بدهکارند «البته توصیه شده ها ونور چشمی ها وآقا زاده ها بودند»

19- تخفیف ویژه برای تعدادی از وام گیرندگان توصیه شده ها وآقا زاده ها در دولت آقای هاشمی

20- بی ارزش نمودن پول ملی ریال وتنزیل ارزش آن به یکصدم گذشته

21- تصویب بخشنامه 61212ت 555/011- 27/2/1374 دولت آقای هاشمی بابت اخذ جرایم تاخیر صادراتی کالا که منجر به بازداشت و زندان تعداد زیادی از صادر کنندگان شد وهتک حرمت خانوادگی آنان شدند وبا پرداخت مبالغ هنگفت هنوز نتوانستند بدهی گذشته خود را بپردازند. که البته بعد از مدتی این مصوبه توسط دیوان محترم عدالت اداری ابطال گردید.

22- برداشت غیر مجاز از حسابهای حقیقی وحقوقی ارزی توسط بعضی از بانکها بدون اجازه صاحبان حساب

23- عطف بماسبق نمودن بخشنامه مربوط به مابه التفاوت نرخ ارز«بند یکی از تبصره های بودجه» که به بیکار شدن بیش از 170000 نفر کارگر در زمان تصدی آقای هاشمی رفسنجانی را به دنبال داشت.

24- اخلاس میلیاردها تومان توسط متخلفین حقیقی و مدیران عالی رتبه بانکها که در لیست جداگانه تقدیم میگردد.


25- خروج بیش از چندین تن شمش طلا از کشور به کشورهای اروپایی در بانک ها بدون مجوز مجلس شورای اسلامی.

26- تحقیق و تفحص و بررسی دقیق از کلیه ی قرار دادهای نفتی که در 8سال تصدی ریاست جمهوری ایشان را ازدادگاه محترم خواهانم.

27- از دادگاه محترم ویژه روحانیت تقاضا دارم آنطوری که آقای هاشمی رضایت دارند زمینه ای برای بیان حقایق اینجانب و دفاع ایشان از خود فراهم آورند تا همه ملت در مقابل قضاوت صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران قضاوت نمایند.

لازم به ذکر است، متن این شکایت با شماره 57345 مورخ 3/5/88 در دبیرخانه دادگاه ویژه روحانیت ثبت شده است.

نظرات (2)
سلام علیکم...
دادگاه ویژه روحانیت خودش شریک آدمهایی مثل هاشمی و خاتمی و ناطق نوریست پس چطور ممکنه که به شکایات علیه اینها رسیدگی کند....اینها قاضی بیطرف نیستند...خدا رحمت کند نواب صفوی..و میرزا رضا کرمانی را الهی نور به قبرشان ببارد..
با سلام
واقعا که شما دلتون خوشه
واقعا شما فکر میکنید که دادگاه ویژه روحانیت با هاشمی برخورد میکنه!!!! زهی خیال باطل!
دادگاه ویژه روحانیت از هاشمی میترسد دادگاه ویژه روحانیت فقط و فقط روحانیون گمنام و یا بدون پشتوانه ای مثل حاج آقا جهانشاهی رو محکوم میکند وگرنه از هاشمی و امثال هاشمی بدجوری میترسد!!!!
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد