? >>جاسبی افراد با‌نفوذ را وامدار خود کرده - سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَکُمْ خامنه ای حَرْبٌ لِمَنْ حارَبَکُــمْ خامنه ای
X
تبلیغات
رایتل

 

>>جاسبی افراد با‌نفوذ را وامدار خود کرده

دوشنبه 31 خرداد‌ماه سال 1389

جاسبی افراد با‌نفوذ را وامدار خود کرده   

 

رئیس دفتر مطالعات تدوین تاریخ ایران با اشاره به مصوبه مجلس پیرامون وقف اموال دانشگاه آزاد، آن را نقطه‌ای سیاه در پرونده مجلس عنوان کرد که توانایی ارائه پاسخ پیرامونش را ندارند.
عباس سلیمی نمین در گفت‌وگو با خبرنگار «جوان» با اشاره به اقدام دستگاه قضایی پیرامون متوقف کردن اجرای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره دانشگاه آزاد اظهار کرد: اصرار ملت درباره قانونمند شدن دانشگاه آزاد باعث شده که با مسائل غیر منتظره‌ای نظیر حکم قوه قضائیه مواجه شویم.
وی در ادامه با اشاره به مفاسد مدیریتی در دانشگاه آزاد تصریح کرد: ‌مدیران دانشگاه آزاد 30 سال تمام برای محکم کردن جای پای خود وقت داشتند و امروز به سهولت تن به اجرای قانون نخواهند داد. البته این موضوع برای کسانی که از مسائل پشت پرده دانشگاه آزاد، مفسده مدیریتی آنها و عقبه این دانشگاه مطلع هستند موضوع تازه‌ای نیست.
سلیمی‌نمین به وجود ناهماهنگی‌ها بین دستگاه‌های ذی‌ربط درباره موضوع دانشگاه آزاد اشاره کرد و ادامه داد: اختلاف رأی میان دستگاه‌های مختلف ناشی از استقلالی است که قانون اساسی برای آن دستگاه‌های مختلف در نظر گرفته است و این حد اعلای قانون اساسی کشورمان را اثبات می‌کند اما قطعاً اگر یک قاضی در این خصوص رأی می‌دهد خود وی نیز باید پاسخگو باشد که رأی او تا چه حد با سیاست‌های کلان کشور همخوانی دارد.
رئیس دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران در ادامه با ابراز نگرانی از عدم برخورد مناسب با مفسده مدیریتی دانشگاه آزاد در طول 30 سال گذشته تصریح کرد: متاسفانه مدیریت این دانشگاه برخی از افراد با نفوذ در کشور نظیر عده معدودی از نمایندگان مجلس را وامدار خود کرده است و همین موضوع باعث شده که هماهنگی‌های لازم درباره حفظ مصالح مدیریت دانشگاه آزاد در دستگاه‌های مختلف صورت بگیرد. هم اکنون افرادی وجود دارند که با مدرک زیر‌دیپلم وارد مجلس شده‌اند و بدون اینکه کنکور بدهند، به کلاس بروند و امتحان بدهند، امروز مدرک دکترا از دانشگاه آزاد دریافت کرده‌اند. بنابراین این فرد دیگر نماینده مردم نیست، بلکه نماینده آقای جاسبی در مجلس است.
سلیمی‌نمین خاطر‌نشان کرد: حضور همین افراد معدود در مجلس باعث می‌شود که بدعت فاجعه‌باری درباره وقف اموال دانشگاه آزاد از طریق این مصوبه صورت بگیرد که نقطه سیاهی برای مجلس محسوب خواهد شد. موضوعی که قطعاً آنها در آینده نمی‌توانند پاسخگویش باشند. امیدوارم در آینده نزدیک ملت این وامداران را بشناسند.
وی در ادامه افزود: متاسفانه ملت ایران طی سال‌های گذشته از موضوع نظارت غفلت کرده و تغییر مدیریت و ایجاد قانون در دانشگاه آزاد می‌تواند یک امتحان بزرگ و مهم برای ملت باشد. قطعاً تا وقتی سفره بی‌عدالتی دانشگاه آزاد بسته نشود نمی‌توان عدالت را در جامعه جاری کرد.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد