? >>چرا بعضی ها تند آرایش می کنند؟ - سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَکُمْ خامنه ای حَرْبٌ لِمَنْ حارَبَکُــمْ خامنه ای
X
تبلیغات
رایتل

 

>>چرا بعضی ها تند آرایش می کنند؟

یکشنبه 2 اسفند‌ماه سال 1388

چرا بعضی ها تند آرایش می کنند؟

همه کارهای انسان ریشه روانی دارد و آرایش زیاد هم قطعا ریشه های روانی متعددی می تواند داشته باشد که منشا همه آنها نیاز به جلب توجه است البته آرایش زیاد جوانان در ایران دلایل اجتماعی هم دارد.

معمولا دلیل نیاز به جلب توجه کمبود بیش از حد اعتماد به نفس است. در برخی مواقع فرد در درون خود نقصی دارد یا خود را زیبا نمی داند به طور مثال احساس می کند بینی بزرگی دارد یا صورتش زرد و نزار است یا پلکش آویخته است به همین دلیل تلاش می کند با آرایش زیاد این نقایص را برطرف کند. از همین روست که عملی مانند عمل بینی در کشور ما بسیار زیاد است.

از دیگر مشکلات روانی که رابطه زیادی با آرایش های تند دارد، احساس نقص در بدن است که پیامد این مشکل جلب توجه بیش از حد است. در این مورد فرد سعی می کند تمام اجزای صورت خود را به گونه ای دیگر نمایش دهد. معمولا کسانی که به آرایش های تند روی می آورند این مشکل را دارند زیرا آرایش های تند و یا آرایش هایی با سبک های خاص و غیر معمول حالت نمایشی دارد و بیشتر یک علامت است.

البته گاهی اوقات هم ریشه آرایش های غلیظ خانوادگی است، ممکن است. فرد در خانواده به اندازه کافی مورد توجه لازم قرار نگرفته باشد به همین دلیل سعی می کند توجه جامعه را به خود جلب کند. البته جلب توجه یک نیاز عادی در هر فردی است اما زمانی که این نیاز بیش از اندازه شود حالت بیماری می گیرد و به صورت های غیر معمول خود را نشان می دهد.

با این حال مشکلات استفاده زیاد از لوازم آرایش به همین جا ختم نمی شود. استفاده بیش از حد از لوازم آرایش به ویژه لوازم آرایش تقلبی در کشور ما فراوان وجود دارد تهدیدی برای پوست و زیبایی فرد است.

نظرات (1)
بهت بگم جنبش سبز استودیو مجازی راه انداخته باور میکنی؟
بهت بگم دست بی بی سی رو ازپشت بسته باور میکنی؟
پس بیا اول بین خواستی باور نکن هملینکچشمانسبز
http://www.siasatnegareh.blogfa.com/
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد