? 50 جمله و کلید واژه مهم سخنان عاشورایی رهبر انقلاب در جمع مبلغین - سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَکُمْ خامنه ای حَرْبٌ لِمَنْ حارَبَکُــمْ خامنه ای
X
تبلیغات
رایتل

 

50 جمله و کلید واژه مهم سخنان عاشورایی رهبر انقلاب در جمع مبلغین

دوشنبه 23 آذر‌ماه سال 1388

سلطنت‌طلب،توده‌اى،رقاص ومطرب فرارى ازاینهاحمایت میکند 

 

   

بسم‌اللَّه‌الرّحمن‌الرّحیم‌

1- امام حسین (علیه الصّلاة و السّلام) براى بیان حقیقت، روشنگرى در طول تاریخ، عزیزترین عزیزان خود را برمیدارد وسط میدان مى‌آورد.

2- اگر بصیرت بود، یقین بود، اما کارى انجام نگرفت، این مطلوب نیست؛اگر چیزى تبلیغ شد، اما بدون بصیرت و بدون یقین - هر کدام از اینها کم باشد - یک پایه خراب است و مطلوب به دست نخواهد آمد

3- این گفتمان سازى براى این است که معرفت دینى در مردم، رشد پیدا کند.

4- اندیشه‌ى دینى که رشد پیدا کرد، وقتى همراه با احساس مسئولیت باشد و تعهد باشد، عمل به وجود مى‌آورد و همان چیزى میشود که پیغمبران دنبال آن بودند.

5- فرهنگ صحیح، معرفت صحیح، در مواردى بیدارباش، در مواردى هشدار؛ کارکردهاى تبلیغ است؛ آثار و نتائجى است که بر تبلیغ مترتب میشود.

6- حق و حقیقت، دشمن دارد؛ .بیان حقیقت آسان نیست. دشمنان حقیقت دنیادارانند، قدرتمندانند، طواغیت عالمند؛ تا آخر هم، تا زمانى که دولت حقه‌ى ولى‌عصر (ارواحنا فداه) ظهور بکند، همین جور خواهد بود

7- این ترسها را باید گذاشت کنار؛ .«و لایخشون احدا الّا اللَّه» خیلى اوقات هم ، مردم درک نمیکنند(مبلغ) چه رنجى دارد کشیده میشود

8- حساب و کتاب را بگذار به عهده‌ى خدا.. اخلاص، اقدامِ همراه با یقین، همراه با شجاعت و شهامت، و حساب و کتاب را به عهده‌ى خدا گذاشتن. قواره‌ى کلى تبلیغ اسلامى است

9- اینى که امام راحل (رضوان اللَّه علیه) فرمودند عزادارى به سبک سنتى، این یک حرف از روى عادت نبود؛ حرف بسیار عمیقى است؛ ژرف‌نگرانه است.

10- اگر این مودت نباشد، همان بلائى بر سر امت اسلامى خواهد آمد که در دورانهاى اول بر سر یک عده‌اى آمد که همین مودت را کنار گذاشتند، بتدریج اطاعت و ولایت هم کنار گذاشته شد. بنابراین، این عزادارى‌هائى که انجام میگیرد، این گریه و زارى‌اى که میشود، اینها تا آخر لازم است؛

11- مهمترین برهه‌اى و زمان و مکانى که تبلیغ، آنجا معنا میدهد، جائى است که فتنه وجود داشته باشد.

12- بیشترین زحمت در صدر اسلام و در زمان پیغمبر، زحمات مربوط به منافقین بود.در زمان امیرالمؤمنین زحماتى بود که از درگیرى و چالش حکومت اسلامى با افرادى که مدعى اسلام بودند، به وجود مى‌آمد.

13- شک خواص.(در فتنه ها)، پایه‌ى حرکت صحیح جامعه‌ى اسلامى را مثل موریانه میجود اساس کارها را مشکل میکند. مشکل کار امیرالمؤمنین، این است. امروز هم همین است

14-در عرصه‌ى داخلى یک عده‌اى: - حالا تیغشان نبرید؛ او بحث دیگرى است -
- قانون‌شکنى کردند.
- ایجاد اغتشاش کردند.
- مردم را به ایستادگى در مقابل نظام تا آنجائى که میتوانستند، تشویق کردند.
- زبان دشمنان انقلاب را و دشمنان اسلام را دراز کردند.
- کارى کردند که دشمنان امام به عکس امام اهانت بکنند.
- کارى کردند که دشمنِ مأیوس و نومید، جان بگیرد.،

15-همه.‌مان در معرض خطریم، باید مراقب باشیم

16-کار خطا را میکنیم،بع براى بتوانیم از کار خودمان دفاع کنیم،یک استدلالى برایش میتراشیم!

17- شعار طرفدارى از امام میدهند،

18- آن کسى که براى انقلاب، براى امام، براى اسلام کار میکند، بمجردى که ببیندحرکت او موجب شده است که یک جهتگیرى‌اى علیه این اصول به وجود بیاید، فوراً متنبه میشود.

19- چرا متنبه نمیشوند؟ وقتى شنفتند که از اصلى‌ترین شعار جمهورى اسلامى - «استقلال، آزادى، جمهورى اسلامى» - اسلامش حذف میشود، باید به خود بیایند؛ باید بفهمند که دارند راه را غلط میروند، اشتباه میکنند؛ باید تبرى کنند.

20 -وقتى مى‌بینند در روز قدس، به نفع رژیم غاصب صهیونیست و علیه فلسطین شعار داده میشود،باید خودشان را بکشند کنار، بگویند نه نه، ما با این جریان نیستیم.

21- وقتى مى‌بینند سران ظلم و استکبار رؤساى آمریکا و فرانسه و انگلیس و اینهائى که مظهر دارند از اینها حمایت میکنند، باید بفهمند یک جاى کارشان عیب دارد.

22- وقتى مى‌بینند همه‌ى آدمهاى فاسد، سلطنت‌طلب، توده‌اى، رقاص و مطرب فرارى از کشور از اینها حمایت میکند، باید چشمشان باز بشود، باید بفهمند که کارشان یک عیبى دارد؛

23- این عقلانیت است که دشمنان این ملت و دشمنان ، شما را از خود بدانند و براى شما کف و سوت بزنند، شما هم خوشتان بیاید، دل خوش کنید؛این نقطه‌ى مقابل عقل است.

24- عقل این است که بمجردى که دیدید برخلاف آن مبانى‌اى که شما ادعایش را میکنید، چیزى ظاهر شد، فوراً خودتان را بکشید کنار، بگوئید نه نه نه، ما نیستیم.

25- بمجردى که دیدید به عکس امام اهانت شد، به جاى اینکه اصل قضیه را انکار کنید، کار را محکوم کنید.

26- بالاتر از محکوم کردنِ کار، حقیقت کار را بفهمید، عمق کار را بفهمید؛ بفهمید که دشمن چه جورى دارد برنامه‌ریزى میکند، چه میخواهد، دنبال چیست.

27- من تعجب میکنم

28- بعضى از این آقایان .در دوران اختناق و طاغوت یک سیلى براى انقلاب نخوردند

29-شما برادران سابق ما هستید.

30- بعضى از اینها کسانى هستند که یک وقتى به خاطر طرفدارى از امام مورد اهانت هم قرار میگرفتند.

31-کسانى که به نام اینها شعار میدهند، عکس اینها را روى دستشان میگیرند، اسم اینها را با تجلیل مى‌آورند، درست نقطه‌ى مقابل، علیه امام و علیه انقلاب و علیه اسلام شعار میدهند

32- روزه‌خورى علنى در روز قدس، در ماه رمضان، .میکنند؛ اینها را مى‌بینید، خب، بکشید کنار

33- انتخابات تمام شد،درست .هم بود، اشکالى هم نتوانستند بر انتخابات بگیرند و ثابت کنند

34- پابندى به قانون اقتضاء میکندکه انسان ولو این رئیس جمهورى را که انتخاب شده است قبول هم نداشته باشد، بایستى در مقابل قانون،خضوع کند.

35- هیچ کسى نمیتواند بگوید این کسى که انتخاب شده، صددرصد حُسن محض است، آن طرفى که انتخاب نشده است، صددرصد قبح محض است؛ نه، همه حُسنى دارند، قبحى دارند.

36-کسانى که از اوائل انقلاب یادشان هست، میدانند؛ بعضى بودند از یاران امام و نزدیکان امام که کارشان به مقابله‌ى ومعارضه‌ى با امام کشید؛ ایستادند پاى اینکه امام را به زانو در بیاورند.

37- من هیچ اعتقادى ندارم به دفع؛ اعتقاد من به جذب حداکثرى و دفع حداقلى است.

38- اما بعضى کأنه خودشان اصرار دارند بر اینکه از نظام فاصله بگیرند. یک اختلاف درون خانوادگى را، درون نظام ر یک عده‌اى تبدیل کردند به مبارزه‌ى با نظام

39- البته اینها اقلیتند، کوچکند؛ در مقابل عظمت ملت ایران صفرند

40- تبلیغ باید بتواند

41-البته این نظام، نظام الهى است که خداى متعال لطف خود و حمایت خود را از این نظام به مرات و کرات نشان داده است. تجربه‌هاى ما از اول انقلاب همه‌اش همین را نشان میدهد.


42- ما اگر با خدا باشیم، خدا با ماست.

43- این جهانخواران که امروز در سطح بین‌المللى با این منطقهاى مغلوط میخواهند دنیا را اداره بکنند، مطمئناً به وسیله‌ى این ملت و به وسیله‌ى ملتهاى مستقل، به حول و قوه‌ى الهى تودهنى خواهند خورد.

44- اینها نه اسلام را شناختند، نه این ملت را شناختند، نه این انقلاب را شناختند، نه امام راحل عظیم‌الشأن ما را شناختند؛ نمیدانند با کى طرف شده‌اند.

45-. جوانهاى ما جوانهائى هستند که به معناى حقیقى کلمه از عمق جانشان تلاش میکنند براى سعادت؛ سعادتى که در اسلام هست.
46- ما درخواستمان از مردم و از دانشجوها این است: در این قضایاى اهانت به امام راحل (رضوان اللَّه علیه)، آرامش‌شان را حفظ کنند. همه کار با آرامش.

47-اینها کسانى نیستند که ریشه‌اى داشته باشند، .بتوانند بمانند، بتوانند در مقابل عظمت این ملت و عظمت این انقلاب، مقاومت کنند

48-. اگر یک وقتى لازم بشود، .خود مسئولین،آنچه که وظیفه‌شان باشد، انجام میدهند

49- دانشجوها موظفند در محیط دانشگاه، افرادى را که منشأ فسادند، اینها و ارتباطات و جهتگیرى اینها بشناسند و دیگران را آگاه کنند.این خودش یک تبلیغ درست و صحیحى است.

50- در سطح جامعه، تشنج، اغتشاش، درگیرى مصلحت نیست؛ دشمن میخواهد جامعه آرام نباشد.مردم ناراحت بشوند، کلافه بشوند، عصبانى بشوند؛ ما این را نمیخواهیم.

بدانید جوانان عزیز! به فضل الهى خواهید دید که «و امّا ما ینفع النّاس فیمکث فى الارض»، این بناى استوار که هندسه‌ى آن الهى است، بناى آن هم با دست یک مرد الهى است، بقاء آن هم با اراده‌ى این ملت عظیم و با ایمان این ملت عظیم است، استوار خواهد ماند و ان‌شاءاللَّه این درخت روزبه‌روز ریشه‌دارتر خواهد شد و خواهید دید که این مخالفان، این کسانى که با این بنا، با این حق و حقیقت مخالفت میکنند، «فامّا الزّبد فیذهب جفاء و امّا ما ینفع النّاس فیمکث فى الارض» «اینها در مقابل چشم شما ان‌شاءاللَّه نابود خواهند بود


.

این حقایق را براى مردم و براى خود آنها روشن بکند که بفهمند دارند خطا میکنند و اشتباه میکنند

!کسانی که به برکت انقلاب اسم و رسمى پیدا کردند و همه چیزشان از انقلاب است، مى‌بینید که دشمنان انقلاب چطور بُراق شدند، آماده شدند، صف کشیدند، خوشحالند، میخندند؛ اینها را که مى‌بینید؟ به خود بیائید، متوجه بشوید

بعد کارى میکنند که در عرصه‌ى طرفداران آنها، یک چنین گناه بزرگى انجام بگیرد؛ به امام اهانت بشود این، کار کمى نیست؛ کار کوچکى نیست

نظرات (3)
سلام
ممنون که به یاران مهدی سر زدید
وبلاگ بسیار زیبا و خواندنی ای دارید
وبلاگ شما را لینک کردم
یا علی
سلام دوست و همکار گرامی- به اطلاعتان برسانم که شما نیز وبلاگ پر محتوا و ولایت مداری دارید.امیدوارم که همینطور با دقت و درایت خاصتان به وبلاگ نویسی اسلامی ادامه دهید.بنده نیز با پیشنهاد شما موافقم.ما را با نام (آنــتـــی صــهیــونیـســم)لینک نموده و در قسمت نظرات وبلاگ مااطلاع دهید .در ضمن بنده پیشاپیش شما را لینک نموده ام.
با تشکر
سلام دوست عزیز
وبلاگ بسیار جالبی دارید همین راه را ادامه بده که خیر دینا و اخرت در یاری رهبر غریب و عزیزمان است.
برای شما ارزوی موفقیت دارم
اگه با تبادل لینک موافقی من را با نام وبلاگی برای اگاهی ... لینک کن.
من شما را با نام جانم فدای رهبر لینک کردم.
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد