? >>هشدار رهبر انقلاب درباره ترویج فساد اخلاقی و مواد مخدر - سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَکُمْ خامنه ای حَرْبٌ لِمَنْ حارَبَکُــمْ خامنه ای
X
تبلیغات
رایتل

 

>>هشدار رهبر انقلاب درباره ترویج فساد اخلاقی و مواد مخدر

جمعه 28 آبان‌ماه سال 1389

بگومگو بر سر مسائل هیچ و پوچ روزنه ورود دشمن است 

 

 

ایشان، فلسفه امتحان‌های مستمر الهی را، دستیابی افراد و ملت‌ها به مرحله جدیدی از رشد و تعالی خواندند و خاطرنشان کردند: هر فرد و ملتی که از وادی امتحان و "محنت و شدت " عبور کند، به فضل الهی یک گام به مقصد متعالی خود نزدیکتر می‌شود.

به گزارش  پایگاه‌ اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار پرشور هزاران نفر از مردم اصفهان، ایمان و پایبندی به ارزش‌های الهی را رمز موفقیت‌های ملت ایران خواندند و تأکید کردند: در پرتو استحکام این پایبندی مبارک، ملت ایران در همه عرصه‌ها، پیشتاز و پیروز خواهد بود و دشمن همچنان ناکام و نومید خواهد ماند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با تبریک عید سعید قربان به ملت مؤمن و ایثارگر ایران و همه مسلمانان جهان، درک حکمت عید قربان را، راهگشای عرصه‌های مختلف زندگی "فردی و ملی " دانستند و افزودند: ایثار عظیم حضرت ابراهیم (ع) و قدردانی بزرگ الهی از آن پیامبر حق، نماد این حقیقت حکمت آمیز است که پیمودن راه تعالی و پیشرفت و عروج، بدون گذشت و ایثار امکان‌پذیر نیست.

ایشان، فلسفه امتحان‌های مستمر الهی را، دستیابی افراد و ملت‌ها به مرحله جدیدی از رشد و تعالی خواندند و خاطرنشان کردند: هر فرد و ملتی که از وادی امتحان و "محنت و شدت " عبور کند، به فضل الهی یک گام به مقصد متعالی خود نزدیکتر می‌شود.

عبور سرافرازانه ملت ایران از فتنه 88، مصداق مشخصی بود که رهبر انقلاب اسلامی در بحث فلسفه امتحانات الهی به آن اشاره کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این زمینه خاطرنشان کردند: معنای توفیق ملت ایران در عبور از این فتنه، در آشکار شدن قدرت این ملت خلاصه نمی‌شود بلکه معنای اصلی عبور قدرتمندانه مردم از امتحان و محنت سال گذشته، این است که ملت ایران، با تکیه بر ایمان، بصیرت، موقع شناسی، درک ضروریات زمان و انجام دادن اقدامات لازم، به مرحله جدیدی از حیات خود رسید، و برای رسیدن به مقصود نهایی، توان تازه‌ای یافت.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانشان، حماسه ایثار مردم اصفهان را در 25 آبان سال 1361، مصداق دیگری از سرافرازی در امتحانات الهی برشمردند و افزودند: در آن روز عظیم، مردم اصفهان همزمان با تشییع 370 شهید، هزاران نفر دیگر از جوانان رشید خود را راهی جبهه‌ها کردند و نماد برجسته‌ای از ایثار و سرافرازی آفریدند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، حضور مردم مؤمن، انقلابی و با فرهنگ اصفهان را در قضایای مختلف "قبل از انقلاب، دوران انقلاب، جنگ تحمیلی و عرصه‌های مختلف رشد و پیشرفت کشور "، تجلی روح ایمان و ایثار و جهاد مردم این استان دانستند و خاطرنشان کردند: تأمل و تفکر در این افتخارات، باعث درک هویت و استعداد درونی مردم اصفهان می‌شود و راه استمرار پیشرفت و پیشتازی و عزت این مردم را آشکار، می‌سازد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی، جهاد را در مفهوم گسترده آن، باعث "رشد و طراوت و امید یک ملت " برشمردند و افزودند: جهاد یعنی "حضور و حرکت توأم با وظیفه شناسی و مبارزه مستمر با موانع رشد و پیشرفت "، این حضور گاه با ایثار جان و مال همراه می‌شود و گاه با شرکت در میدان‌های مختلف اجتماعی و سیاسی و حتی حضور در عرصه‌های فکری و عقلی معنا می‌یابد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با استناد به ناکامی‌های پی در پی دشمن، مبارزه با ملت ایثارگر و جهادگر ایران را ناممکن دانستند و تأکید کردند: جبهه دشمنان "اسلام و انقلاب و ایران " با جنگ و تهدید نظامی حریف این مردم نشد و اکنون نیز کسانی که با "تحریم " به فکر به زانو درآوردن این ملت هستند، آب در هاون می‌کوبند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی، ایجاد شکاف میان ملت، فاصله انداختن میان مردم و مسئولان و ایجاد سوءظن و بگومگو بر سر مسائل هیچ و پوچ را، روزنه امید دشمن دانستند و افزودند: همه باید مراقب این حرکات دشمنان باشند.

ایشان با انتقاد شدید از افرادی که در گوشه و کنار، با منفی‌بافی و "ایجاد بدبینی و یأس و تفرقه "، نظام اسلامی را به مسائل دلخواه بیگانگان متهم می کنند، افزودند: اینها در واقع به نیابت از دشمنان ملت عمل می‌کنند و درصددند ناکامی تبلیغاتی صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها را جبران کنند اما ملت می‌داند که اینگونه اقدامات یک خیانت واضح است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ترویج فساد اخلاقی و مواد مخدر را، ابزاری در خدمت اهداف سیاسی دشمنان دانستند و ملت، مسئولان و بویژه جوانان را به مراقبت در این زمینه فراخواندند.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد