? >>هاشمی و تکرار ادعای وقف دانشگاه آزاد این بار با سخنان عجیب - سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَکُمْ خامنه ای حَرْبٌ لِمَنْ حارَبَکُــمْ خامنه ای
X
تبلیغات
رایتل

 

>>هاشمی و تکرار ادعای وقف دانشگاه آزاد این بار با سخنان عجیب

سه‌شنبه 6 مهر‌ماه سال 1389

دانشگاه آزاد به آمادگی برای ظهور امام زمان(عج) کمک کند؟!!! 

 

 

ما با این امکانات و برای حفظ آن، ‌براساس فتوای رهبر و چهار مجتهد که در هیات موسس حضور داریم تصمیم به وقف این دانشگاه گرفته‌ایم، صیغه آن نیز خوانده شد و قبض و اقباض نیز انجام شد که فکر نمی‌کنیم کسی بتواند آن را به هم بزند و اگر کسی توانست این کار را انجام دهد از خداوند قوی‌تر است و از او پس می‌گیرد.

رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اقدامات انجام شده در جهت گسترش این دانشگاه در کشور گفت: ما با این امکانات و برای حفظ آن، ‌براساس فتوای رهبر و چهار مجتهد که در هیات موسس حضور داریم تصمیم به وقف این دانشگاه گرفته‌ایم، صیغه آن نیز خوانده شد و قبض و اقباض نیز انجام شد که فکر نمی‌کنیم کسی بتواند آن را به هم بزند و اگر کسی توانست این کار را انجام دهد از خداوند قوی‌تر است و از او پس می‌گیرد.

وی تاکید کرد: هیچ اموال دولتی در مجموع دانشگاه آزاد نیست و هرکس زمینی به این مجموعه اختصاص دهد براساس قیمت روز پول آن پرداخت می‌شود. اگر هم درنهایت از اموال دولتی باشد در هر صورت وقف کرده‌ایم و فتوای رهبر انقلاب مبنی بر این مساله در شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز خوانده شده است.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به فتاوای مختلف شیعی در مورد مساله وقف تصریح کرد: امیدواریم کسی این جرات را به خود ندهد که این مجموعه که سال‌هاست آموزش و تحقیقات کشور را تامین می‌کند و حتی می‌تواند کشور را اداره کند را پس بگیرد.

وی در ادامه با بیان اینکه ما دانشگاه آزاد را از امام می‌دانیم، یادآور شد: ما این دانشگاه را طراحی کردیم و جاسبی هم زحمت آن را کشید. اما کار امام این مسیر را سهل کرد زیرا آن هنگام حتی مدارس غیرانتفاعی هم تحمل نمی‌شدند و مدارسی مانند نیکان و علوی را هم می‌خواستند دولتی کنند، اما در آن فضا امام مبلغ یک میلیون تومان به این دانشگاه کمک کردند که همین مبلغ و کمک‌های لفظی ایشان باعث شد تا کار تاسیس دانشگاه انجام شود.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که دانشگاه آزاد به رشد توسعه کشور و آمادگی برای ظهور امام زمان عج کمک کند.
وی با اشاره به نقش فعلی و آینده مازندران در انقلاب و کشور افزود: اگر از همه امکانات استان شمالی کشور استفاده شود می‌توان تمام کشور را اداره کرد، چرا که وجب به وجب خاک این منطقه زرخیز است و تبعا مردم آن از استعداد و ذوقی برخوردارند که آن را در تاریخ هم ثبت کرده‌اند.

هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه در دوران مسوولیتم خیلی تلاش داشتم که استعداد این استان شکوفا شود، گفت: من سه طرح را در این زمینه دنبال کردم که با عجله کار آن آغاز شد و به نخبگان این استان‌ هم پیشنهاد می‌کنم تا این سه طرح را دنبال کنند‎‌؛ یک طرح بزرگراه تهران شمال از راه چالوس است که هنوز تکمیل نشده است و من به محسن فرزندم هم گفتم اگر می‌تواند در این مسیر یک خط مترو نیز تاسیس کند تا از زیر کوه‌ها به مازندران برسد. البته نگرانم که در عمر خودمان انجام این پروژه را نبینیم اما امیدواریم این کار انجام گیرد.

وی ادامه داد: طرح دوم کانال سراسری از اولین شهرستان استان مازندران تا گنبد است که خیلی‌ها می‌گفتند خیالی است اما ما کار آن را شروع کردیم که در این طرح آب البرز به کانال‌ها ریخته می‌شود و در نتیجه از خشکسالی‌ها جلوگیری شده و تمام اراضی منطقه به زیر کشت برده می‌شود و همچنین 3 میلیارد مترمکعب آب آن هم اضافه می‌آمد که در کویرهای خشک البرز هم می‌توان از آن استفاده کرد و مطالعات ابتدایی در این مورد انجام شده است.

هاشمی رفسنجانی طرح سوم پیشنهادی خود برای استان‌های شمالی کشور را بزرگراه دریای خزر از آستارا تا گنبد ذکر کرد و اظهار داشت: در آن از مصالح خود دریا و شن‌های کف آن استفاده می‌شود و عموم مردم هم از آن استفاده می‌کنند تا گفته نشود ساحل خصوصی شده است؛ همچنین مراکز تفریحی نیز در کنار آن تاسیس شود. این طرح در زمان وزارت ترکان در وزارت راه آماده شد که دولت فعلی حرف‌هایی از این مساله می‌زند و معلوم نیست که اجرا شود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: در صورت اجرای این سه طرح استان مازندران جایگاه خود را در کشور پیدا می‌کند.
 

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد