? >>غفلت مسئولین فرهنگی کشور و بی حیایی بازیگران زن - سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَکُمْ خامنه ای حَرْبٌ لِمَنْ حارَبَکُــمْ خامنه ای
X
تبلیغات
رایتل

 

>>غفلت مسئولین فرهنگی کشور و بی حیایی بازیگران زن

چهارشنبه 31 شهریور‌ماه سال 1389

ابتذال اخلاقی در حیاط خلوت تئاتر پایتخت +عکس 

 

 

تصاویر بدست آمده از برخی از تئاترهایی که بعضا ترجمه ای هستند و این روزها به اجرا درآمده اند حاکی از آن است که این بخش از هنر با سرعت بسیار زیادی به سوی ابتذال پیش می رود.

به گزارش جهان؛ اغلب نمایش هایی که این روزها در تئاتر شهر و دیگر سالن های تئاتر در حال اجراست در واقع، نمایش‌هایی هستند که بر مبنای حرکات موزون صورت می‌گیرد و جدای از مشکل اصلی آن در اختلاط زن و مرد، پوشش‌های نامتعارفی را هم ترویج می‌کنند. 


(بخشی از تئاتر اتللو که بی کلام اجرا شد)

پوشش و نحوه بازی زنان در برخی از تئاترهایی که این روزها روی صحنه می رود مواردی است که باعث ایجاد شکاف در تئاتر با شعائر اسلامی شده است.

نقش زنان در تئاترهای امروزی به گونه ای شده است که به گفته بسیاری از دوستاران تئاتر، نمی توان غیر از اجرای صحنه های رقص باله، به نمایش کشیدن چهره های بدحجابی و بی حجابی و استفاده از پوشش های نامناسب چیز دیگری تصور کرد.


(بخشی از تئاتر ضرب در سه)

نمایش اتللو و ضرب در سه نمونه هایی از این نمایش ها هستند که زنان در نقش های نابهنجار و با پوشش های زننده دیده می شوند. 


(سیزدهمین جشنواره تئاتر دانشجویی)


(نمایش مانیفست جو که به صورت انگلیسی بازی شد و بازیگرانی چون مهتاب نصیرپور، ترانه علیدوستی و ... در آن حضور داشتند)

به نظر می رسد نبود یک نهاد نظارتی در نمایش هایی که به اجرا در می آیند یکی از مهم ترین دلایل به اجرا در آمدن چنین نمایش هایی است.

گفتنی است این وضعیت تاسف برانگیز تئاتر در ایران در حالی است که اهالی تئاتر نسبت به قوانین سرسختانه! و ناجوانمردانه! شورای نظارت و ارزشیابی اداره کل هنرهای نمایشی اعتراض کرده اند.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد