? >>ناقوس جنگ تل آویو با ایران در کنگره آمریکا - سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَکُمْ خامنه ای حَرْبٌ لِمَنْ حارَبَکُــمْ خامنه ای
X
تبلیغات
رایتل

 

>>ناقوس جنگ تل آویو با ایران در کنگره آمریکا

دوشنبه 4 مرداد‌ماه سال 1389

ناقوس جنگ تل آویو با ایران در کنگره آمریکا  

 

 

47 نفر از اعضای جمهوریخواه مجلس نمایندگان امریکا لایحه‌ای را ارائه داده‌اند که در صورت تصویب چراغ‌سبزی برای حمله رژیم صهیونیستی به ایران محسوب می‌شود.

47 نفر از اعضای جمهوریخواه مجلس نمایندگان امریکا لایحه‌ای را ارائه داده‌اند که در صورت تصویب چراغ‌سبزی برای حمله رژیم صهیونیستی به ایران محسوب می‌شود.
به گزارش «جوان» براساس لایحه 1553 کنگره امریکا به‌کارگیری «همه ابزارهای ضروری» توسط رژیم صهیونیستی «از جمله استفاده از نیروی نظامی» برای حذف یا مقابله با آنچه «تهدیدات اتمی ایران» خوانده شده را حق این رژیم می‌داند و از آن صراحتاً حمایت می‌کند.این لایحه که تقریباً از سوی یک‌سوم جمهوریخواهان مجلس نمایندگان امریکا امضا شده و برای بررسی به کمیته روابط خارجی امریکا تحویل شده،‌ از ماه‌ها پیش توسط لوئی گهمرت در صحن مجلس طرح شده و به گردش درآمده است.
این لایحه استفاده از نیروی نظامی را به پیدا نشدن راه‌حل صلح‌آمیز درباره تهدید مورد ادعای صهیونیست‌ها از سوی ایران در «زمان معقول» مشروط می‌کند، بدون آنکه مبنایی برای معقول بودن زمان یا راه‌حلی صلح‌آمیز مشخص سازد.
این لایحه با حمایت ایران از آنچه تروریسم می‌خواند و موضع ایران در نفی هولوکاست را «تهدیدات ویرانگر» برای ایالات متحده امریکا و اسراییل می‌خواند، جمهوری‌ اسلامی ایران را به این سبب محکوم می‌کند.
براساس این لایحه مجلس نمایندگان امریکا از به کارگیری همه ابزارهای قانع‌کننده دولت ایران برای متوقف ساختن آنچه ساخت و دستیابی به بمب اتمی عنوان شده، حمایت می‌کند.
همچنین طبق این لایحه بر تداوم روابط امریکا با اسراییل تأکید می‌شود و مجلس نمایندگان امریکا بدین وسیله در راستای همکاری با رژیم صهیونیستی و شهروندان این رژیم برای تضمین حاکمیت آنها تعهد می‌دهد که تحویل کمک‌های مالی و نظامی اساسی به این رژیم از سوی امریکا شامل توانایی‌های مربوط به سپر دفاعی تداوم یابد.
گفتنی است مجلس نمایندگان امریکا 435 عضو دارد و اکثریت ترکیب فعلی آن به نمایندگان دموکرات تعلق دارد. با این حال با توجه به نفوذ گسترده‌ لابی صهیونیستی بر هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات و سابقه تصویب لوایح تحریم ایران از جمله قانون اخیر تحریم‌های یکجانبه صدور و فروش فرآورده‌های نفتی به ایران، تصویب لایحه اخیر نیز دور از نیست. این لایحه برای الزام‌آور شدن باید ابتدا به تصویب مجلس سنا و سپس امضای رئیس جمهور امریکا برسد.
برخی کارشناسان معتقدند به رغم اظهارت متعدد مقامات دولتی امریکا بر باز بودن راه دیپلماسی و تأکید آنها بر ناکارآمدی گزینه‌ نظامی، دولت امریکا در کنار تصویب تحریم‌ها به عنوان ابزار فشار از مطرح شدن و تصویب چنین لوایحی به عنوان ابزار‌های تشدید فشار روانی علیه تهران استفاده کند.

نظرات (1)
الا ای تیغ های تشنه تبدار مرا دریابید
که من هم چون شما از خاک خوردن های خود سیرم
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد