? >>سند مستند کیهان بر یکی از ادعاهای خلاف واقع هاشمی - سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَکُمْ خامنه ای حَرْبٌ لِمَنْ حارَبَکُــمْ خامنه ای
X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

 

>>سند مستند کیهان بر یکی از ادعاهای خلاف واقع هاشمی

پنج‌شنبه 3 تیر‌ماه سال 1389

آقای رفسنجانی !! شما که بی طرف نبودید!  

 

 

«همه می دانستند که نسبت به نامزدها بیطرف هستم. کاری نداشتم که مردم به چه کسی رأی می دهند».این عبارت بخشی از اظهارات اخیر آقای هاشمی رفسنجانی است که چند روز پیش در گفت وگو با ماهنامه مدیریت ارتباطات عنوان شده است

«همه می دانستند که نسبت به نامزدها بیطرف هستم. کاری نداشتم که مردم به چه کسی رأی می دهند».
این عبارت بخشی از اظهارات اخیر آقای هاشمی رفسنجانی است که چند روز پیش در گفت وگو با ماهنامه مدیریت ارتباطات عنوان شده است. نفی حمایت آقای هاشمی از میرحسین موسوی در حالی است که از طرف دیگر موسوی شخصاً سال گذشته در بحبوحه تبلیغات انتخاباتی اعلام کرد «من به حمایت آقای هاشمی رفسنجانی از خود افتخار می کنم».
از سوی دیگر مرور نامه 20 خرداد 1388 مهدی کروبی به آقای هاشمی نیز مأید نظر میرحسین موسوی است. کروبی در آن نامه گله مندانه که دو روز قبل از انتخابات در رسانه ها منتشر شد، می نویسد: «همان گونه که جنابعالی اطلاع دارید همه اصلاح طلبان و علاقه مندان به اسلام و انقلاب همت خویش را مصروف این معنا کرده اند که در اوضاع و احوال عمومی کشور «تغییر» ایجاد کنند و به صورت های مختلف اعم از نامزدی یا حمایت از نامزدی خاص در انتخابات 22 خرداد 88 کشور را از شرایط فعلی نجات دهند... متأسفانه برخی از نزدیکان و بستگان شما با شایعه پراکنی قصد دارند یکی از دو صدای اصلاح طلبان در انتخابات را خاموش کنند و با پخش خبرهای کذب و شایعات ناروا درباره انصراف اینجانب از رقابت های انتخاباتی آب به آسیاب مخالفان اصلاحات بریزند. من البته قصد ندارم با بردن نام افراد خاص از نزدیکان و بستگان شما نقش آنان را در برهم زدن وحدت اخلاقی اصلاحات اعلام کنم و ترجیح می دهم پس از پایان انتخابات با هم در یک جلسه دو نفره درباره این موضوع صحبت کنیم، اما ضمن تأکید بر دغدغه هایی که شما هم درباره انتخابات دارید اعلام می کنم این روش دوستان سبب نقض قواعد اخلاقی انتخابات آزاد می شود و اتحاد فکری و تاریخی اصلاح طلبان را مخدوش می کند. حتما به یاد دارید که همه ما درباره جایگاه ریاست مجلس خبرگان رهبری پس از درگذشت آیت الله مشکینی چه اندازه حساس بودیم و حتماً نقش اینجانب و دوستان حزب اعتماد ملی در مشارکت گسترده در انتخابات خبرگان و سپس حمایت از ریاست جنابعالی را از یاد نبرده اید، گرچه من هرگز به قصد سهم خواهی کاری نمی کنم و آن روز باور و اعتقادم را معیار حمایت از شما برای ریاست مجلس خبرگان قرار دادم، اما قصدم از یادآوری این نکته، تاکید بر ضرورت وحدت اصلاحات است... امیدوارم به دوستان خود تذکر بدهید که از ادامه این حرکت تخریبی- که جز به سود حریف نیست- خودداری کنند و بدانید که به رغم برخی داعیه ها اکنون همه این رفتارها منتسب به حضرتعالی است و گرچه سهم برخی نهادهای عمومی- مانند دانشگاه آزاد اسلامی- را نمی توان در ترویج نامزد مورد نظر شما نادیده گرفت اما حق شهروندی شما در دفاع از نامزد خاص ملازمتی با خروج از دایره عدل و انصاف ندارد».
شایان ذکر است آقای هاشمی در مصاحبه اخیر خود همچنین درباره بازنشستگی و کناره گیری سیاسی گفته بود: مایلم این گونه شود ولی می ترسم عوارض بد سیاسی داشته باشد.
هر چند که بازنشستگی و کناره گیری سیاسی در جمهوری اسلامی معنا ندارد اما از سوی دیگر میل به کناره گیری سیاسی نیز با رویکرد کاملاً سیاسی آقای هاشمی در حوادث یک سال اخیر مطابقت ندارد.

 

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد