? >>بازداشت رئیس شبکه شعورکیهانی- اطلاعیه شماره 2 - سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَکُمْ خامنه ای حَرْبٌ لِمَنْ حارَبَکُــمْ خامنه ای
X
تبلیغات
رایتل

 

>>بازداشت رئیس شبکه شعورکیهانی- اطلاعیه شماره 2

سه‌شنبه 14 اردیبهشت‌ماه سال 1389

بازداشت رئیس شبکه شعورکیهانی- اطلاعیه شماره 2 

 

اطلاعیه شماره «2»:

باسمه تعالی

بازداشت رهبر فرقه «شعور کیهانی» فرصتی است تا کمی با افکار و تفکرات این فرقه آشنا شویم. هر مکتبی در جهان برای آن که بخواهد تفکرات خود را تدوین شده و منظم بیان کند، انسان را مورد بررسی قرار میدهد و تعریف خود از انسان را بیان میکند. برای همین شهید مطهری نیز با تفکرات عمیق و پویای خود انسان را با نگاه قرآنی بررسی کرده و شخصیت او را معرفی کرده است.

شهید مطهری در کتاب انسان در قرآن ارزشهای انسان را اینگونه بر شمرده است:

انسان خلیفه خدا در زمین است.

ظرفیت علمی انسان بزرگترین ظرفیت در بین مخلوقات است.

فطرت انسان خدا آشناست.

در سرشت انسان عناصر مادی، ملکوتی و الهی وجود دارد و ترکیبی است از جسم و جان و ماده و معنا.

آفرینشی حساب شده دارد.

شخصیتی مستقل، آزاد، امانتدار و با مسئولیت دارد.

از کرامت ذاتی و شرافت ذاتی برخوردار است.

از وجدانی اخلاقی برخوردار است.

انسان به جز با یاد خدا با چیز دیگری آرام نمی گیرد.

نعمت های زمین برای انسان آفریده شده است.

و ...

از طرفی انسان غیر از این ارزشها، ضد ارزشهایی هم دارد که در قرآن مورد نکوهش قرار گرفته است. مانند حرص و آز، شتابگر و عجول و طغیانگر و...(صفحه 7 تا 15 انسان در قرآن)

اما رهبر شبکه و فرقه شعور کیهانی آنان را از منظر قرآن بلکه از منظری معرفی کرده که هیچ مبنا و پایهای ندارد. او حتی کتابی با عنوان «انسان از منظری دیگر» نوشته است.

در این کتاب هیچ تعریفی از انسان وجود ندارد و انسان در اسارت حلقههای پیچیده گرفتار است. در کتاب این فرقه خداوند متعال، مطرب معرفی شده (صفحه 51) و انسان و دیگر موجودات رقاص هستند. عرفا نیز همواره در حال پای کوبی و دنیا کاملا مجاز است و خیال.(صفحات 53 و 54)

تعریف رهبر این فرقه از عرفان بسیار ناقص و اصطلاحا مندرآوردی است. او عرفان را کنترل کیفیت میداند و میگوید: «همانطور که در یک کارخانه کنترل کیفیت داریم، عرفان را نیز میتوانیم کنترل کیفیت انسان بدانیم.» (جلسه مناظره با ابراهیم تبار)

طاهری که هیچگونه تسلطی به قرآن ندارد و حتی صحیح خواندن آن را بلد نیست، گاهی در صحبتهایش برخی کلمات را به آیات قرآن منتسب میکند. وی نمیداند که عرفان فقط شناخت و تقرب به خداوند متعال است و هیچ معنای دیگر نمیدهد. او فرق تقرب به خداوند و کنترل کیفیت را نمیداند و عرفان را مادیگرایانه تعریف میکند.

وی در صحبتی با یکی از کارشناسان میگوید: «راه راست همان است که قرآن می گوید «فاستقم الیه»(!) یعنی برو و استقامت کن در راه راست.» در حالی که چنین آیهای در قرآن کریم وجود ندارد و از ذهن بیمار این فرد تراوش کرده است.

این فرد و این فرقه قرآن را مزاحم تفکرات خود میدانند؛ چرا که در جلسهای که فایل صوتی آن موجود است وی مدعی است: «قرآن ساخته پیامبر است و فقط خدا مطالب اصلی آن را وحی کرده و بقیهاش را پیامبر مانند یک نویسنده خودش گفتهاست.» (تهمتی که عربها به پیامبر زدند و ایشان را شاعر معرفی کردهاند!) و بعد اظهار میدارد: «قرآن با خودش مشکل دارد و ما باید مردم را در جریان بگذاریم

به هر جهت فرقه شعور کیهانی به لحاظ شناخت خداوند، جهان هستی، انسان و... و حتی عرفان به هیچکدام از اصول اسلامی پایبند نیست و تفکراتش گاه مادی و گاه منبعث از ادیان دیگر است.

در گزارشهای آتی جزئیات بیشتری در این راستا منعکس میشود.

والسلام علی عبادالله الصالحین - 4/2/89

 

>>گزارشی از فعالیت‌های مخرب فرقه‌ای موسوم به عرفان حلقه 

 >>کلاس عرفان خلاف شرع حلقه + عکس 

 >>عرفان کیهانی (حلقه) چیست ؟! 

 

>>بازداشت رئیس شبکه شعورکیهانی- اطلاعیه شماره1

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد