? >>پیام نوروزی رئیس جمهور - سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَکُمْ خامنه ای حَرْبٌ لِمَنْ حارَبَکُــمْ خامنه ای
X
تبلیغات
رایتل

 

>>پیام نوروزی رئیس جمهور

یکشنبه 1 فروردین‌ماه سال 1389

ملت ایران مقتدرتر از همیشه در مسیر اهداف بلند خود حرکت خواهد کرد 

 

رئیس جمهور دیشب در پیامی به مناسبت آغاز سال 1389 ضمن تبریک عید نوروز به تمامی ایرانیان، گفت: ملت ما امروز بسیار پر نشاط تر، با محبت تر، مصمم تر و مقتدرتر از سال قبل و از همیشه در راه اهداف بلند خود حرکت خواهد کرد

متن کامل پیام محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری اسلامی ایران به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام و درود خدا بر پیامبر گرامی اسلام و اهل بیت طاهرین و یاران برگزیده اش.
" اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر اعوانه و انصاره و المستشهدین بین یدیه "
یکبار دیگر بهار پررمز و راز و پر از اسرار فرا رسید. بهار طبیعت جلوه ای از جلوه های بی مثال خداوندی است.
در زمستان طبیعت به ظاهر حیات و زندگی دارد ولیکن فرصت بروز استعدادها و ثمردهی را در اختیار ندارد.
اعتدال هوا، نسیم بهاری و باران فرصت شکوفایی را در اختیار طبیعت قرار می دهد. حقیقت طبیعت زیبایی، طراوت و ثمر بخشی است و بهار این امکان را در اختیار طبیعت قرار می دهد.
انسان هم زمستان و بهار دارد. حقیقت انسان، شکوفایی استعدادهای الهی، طراوت و زیبایی است. علم، حلم، حکمت، رافت، عشق، قدرت ، جمال و کمال جلوه های انسان شکوفا شده هستند.
بهار انسان و شکوفایی او در قرب الهی و مسیر کمالی او نهفته است و حرکت کمالی فقط و فقط از طرق حبل الله، حلقه واسط بین زمین و آسمان امکان پذیر است.
انسان زمستانی به ظاهر انسان است ولی منجمد و بی ثمر است. جامعه بشری هم زمستان و بهار دارد.
بشریت تا امروز در زمستان به سر برده است. هنوز حقیقت انسان شکوفا نشده است. بهار شکوفایی انسان استقرار یگانه پرستی و عدالت در جهان است که به دست موعود الهی امام عصر (عج) بر پا خواهد شد.
امام، روح حاکم بر هستی است و شکوفایی و زندگی حقیقی در پیوند با او و همراهی با اوست او بهار انسانیت است. اگر امید به بهار واقعی در سایه حاکمیت نهایی عدالت به دست صالحان و مصلح کل نبود این دنیا ارزش زیستن نداشت.
یک سال از عمر ما گذشت، به طور معمول و طبیعی همه باید محزون و ناراحت باشند. اما می بینیم همه سرخوش و خوشحال و سرمست هستند، چرا؟
به نظرم علت آن است که همه ما در اعماق وجودمان و در فطرت خودمان باور داریم که بهار حقیقی انسان در راه است و با گذشت یک سال، یک سال ما ره آن بهار واقعی نزدیک تر شده ایم.
زمستان بشریت رو به پایان است و عطر و نسیم بهاری در هوا پیچیده است. عصر، عصر ظهور است و رمز و راز ماندگاری و نشاط و آگاهی روز افزون ملت ایران، ایمان به این حقیقت و امید فراوان به تحقق حاکمیت امام در جهان است.
نوروز و آمدن بهار را به همه ملت ایران و همه ایرانیان سرفراز و سرزنده در هر کجای عالم که هستند و به خصوص خانواده معظم شهیدان، جانبازان، آزادگان و ایثارگران صمیمانه تبریک عرض می کنم.
نوروز در حال جهانی شدن است. یک تبریک ویژه دارم به ملت های تاجیکستان، افغانستان، ترکمنستان، آذربایجان، ترکیه، گرجستان، ازبکستان، قرقیزستان، هندوستان، پاکستان، عراق، حاشیه خلیج فارس، بخش هایی از روسیه و چین و همه کسانی که نوروز را جشن می گیرند.
سال 88، سالی سرشار از عزت و سرافرازی و پیروزی های بزرگ برای یک ملت بزرگ بود. یک انتخابات عظیم با حضور بی نظیر و حماسی ملت آگاه که همه مناسبات یک سویه عالم را به چالش کشید و شکوه و عظمت و درستی راه ملت را در جهان تثبیت کرد، در سال 88 به وقوع پیوست.
رای قاطع و بسیار روشن و بالای ملت به رییس جمهور منتخب و خادم، مسیر روشن فردا را ترسیم کرد و آغاز جهانی شدن انقلاب را به نمایش گذاشت.
در این انتخابات، شیوه نوین انسانی و حقیقی مردم سالاری و حکمرانی صالح در برابر دید مردمان عالم قرار گرفت.
در سال 88 شکوه حضور مکرر ملت ایران در صحنه های گوناگون و در آخر، در 22 بهمن در واقع بشارت محو اندیشه استکباری و خودخواهی و انتشار اندیشه انسانی بود.
البته دشمنان تلاش کردند با پاشیدن گرد و غبار مانع از درخشش ملت ایران و فرهنگ و آرمان الهی ملت ایران بشوند ولی آنها در واقع به چهره و چشمان خودشان خاک پاشیدند و عظمت ملت ایران، چشمانت جهانیان را خیره کرد.
دشمنان از نشاط و بالندگی و امید مردم ما عصبانی بودند و هستند اما باید بدانند که ملت ما امروز بسیار پر نشاط تر، با محبت تر، مصمم تر و مقتدرتر از سال قبل و از همیشه در راه اهداف بلند خود حرکت خواهد کرد.
امروز به لطف خدا سطح سیاسی و ایمانی ملت ایران از افق نگاه و اندیشه دشمنان بسیار بالاتر و بالاتر است.
به فضل الهی امروز تراز ملت ایران جهانی شده است و سال 88 دستاوردهای بزرگ علمی، فرهنگی، ورزشی، هنری، صنعتی و عمرانی همراه بود.
هزاران پروژه بزرگ و کوچک به بهره برداری رسید. دولت در یک عرصه بسیار گسترده و متنوع از عمران روستایی تا عرصه های پیچیده علم و فناوری تا مناسبات سیاسی و بین المللی، حضوری مقتدر و موثر داشت.
دستاورد های بزرگ هسته ای، لیزری، هوا و فضا، بهداشت و درمان و پزشکی و دارویی، صنعت و کشاورزی، سدها، راه ها، راه آهن، کارخانجات متعدد بزرگ و کوچک، موفقیت در عرصه های تجارت و سرمایه گذاری از دستاورد های ملت ایران بود.
در حالی که مناطق مهمی از دنیا با رکود و رشد منفی اقتصادی مواجه بودند، ملت ایران با رشد بالای اقتصادی و عمرانی، صنعتی و کشاورزی همراه شد.
تورم مهار شد و قیمت مسکن کاهش پیدا کرد و وحدت و همبستگی ملی در سطح مطلوب و کم نظیری قرار گرفت.
به لطف الهی امسال، سال عزت بیشتر و پیشرفت گسترده تر ملت ایران خواهد بود. دولت مصمم است با استفاده از همه ظرفیت های کشور، راه تعالی را با سرعت بالاتر ادامه دهد.
به فضل الهی سال جاری، سال اخبار زیباتر و شادی آفرین تر خواهد بود. اجرای عدالت و استیفای حقوق ملت ایران از خودخواهان و گردن کشان با قاطعیت ادامه خواهد یافت.
دولت مصمم است با حضور حکیمانه و مقتدرانه در مدیریت جهانی، جایگاه شایسته و بی بدیل ملت ایران را استیفا نماید.
دولت همچنان به دنبال آرمان های بلند الهی و انسانی و تحقق صلح، امنیت و رفاه پایدار برای همگان بر پایه یگانه پرستی، عدالت، پاکی و مهربانی خواهد بود.
ملت ایران با قدرت از امنیت ملی خود صیانت خواهد کرد و هر دست ناپاکی که در گوشه و کنار به دنبال آسیب رسانی به مردم عزیز باشد از هر آستینی که بیرون بیاید با تدبیر، سرعت و قاطعیت قطع خواهد شد.
مستکبران رو به پایان هستند و اگر به عدالت بر نگردند و با مسیر بازگشت به راه انبیا همراه نشوند در فردای روشن جایی نخواهند داشت.
سال جاری به فضل الهی سال شکوفایی فرهنگی ملت ایران و تلاش همگانی برای بازیابی و تقویت اخلاق، فرهنگ، سنت ها و ارزش های متعالی ملت ایران و انتشار جهانی آن خواهد بود.
سال جاری فضای سرزمین مقدس ایران سرشار از امید، شادمانی، مهرورزی و همبستگی، وحدت و اقتدار ملت ایران خواهد بودو به لطف خدا گام های بلند تری به سوی اهداف برداشته خواهد شد. همه ملت بخصوص جوانان پس از کسب انرژی لازم در این روزها آماده کار گسترده تر و والاتر باشند.
دولت برآمده از اراده ملت با حمایت مردم و با اقتدار، موانع پیشرفت و بد اخلاقی های و مانع تراشی ها را منزوی خواهد کرد و در اقتصاد، فرهنگ، عمران، برنامه های اصلاحی و انقلابی را به نفع مردم، خاصه محرومین دنبال می کند و دستاورد های بزرگی را به مردم عزیز هدیه خواهد کرد.
در عرصه های علمی، فناوری، فرهنگی و ورزشی قله های بالاتری فتح خواهد شد.
امسال به لطف خدا سال درخشش بیشتر نام ایران به عنوان پرچمدار توحید، عدالت و پیشرفت حقیقی خواهد بود و ملت ایران هر حادثه ای را به فرصت پیشرفت و بالندگی تبدیل خواهد کرد. همه آماده باشند که فردا از آن ماست.
من به عنوان خادم کوچک از همه ملت بزرگ و همه کسانی که بخصوص در لحظه تحویل سال مشغول خدمت به ملت هستند، صمیمانه تشکر می کنم.
برای کسانی که سال گذشته در بین ما بودند و امروز نیستند و برای همه رفتگان ملت ایران از خداوند بزرگ علو درجات و رحمت و غفرران الهی را مسالت دارم.
از خداوند بزرگ برای همه لطفش، از امام عصر علیه السلام برای همه هدایت هایش، از ملت بزرگ و رهبری عزیز و گرانقدر بخاطر هوشمندی و ایستادگی شان و از همه خادمان ملت به خاطر خدماتشان سپاسگزارم و برای همگان سلامتی و موفقیت و عزت بیشتر و تعجیل در فرج مولایمان را آرزو می کنم.
یا محول الحول و الاحوال، حول حالنا الی احسن الحال.
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

نظرات (1)
سلام
عیدتون مبارک
سال خوبی داشته باشین
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد