? >>رسایی: لاریجانی باید تجدید نظر کند - سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَکُمْ خامنه ای حَرْبٌ لِمَنْ حارَبَکُــمْ خامنه ای
X
تبلیغات
رایتل

 

>>رسایی: لاریجانی باید تجدید نظر کند

دوشنبه 17 اسفند‌ماه سال 1388

رسایی: لاریجانی باید تجدید نظر کند  

 

 
 
با اشاره‌به سفرهای مکرر خارجی رئیس‌مجلس؛
رسایی: لاریجانی باید تجدید نظر کند
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در دوره های گذشته سابقه نداشته است روسای مجلس تا این حد با انجام سفر، در حوزه حساس و کلیدی سیاست خارجی اعلام موضع کنند، گفت: این کار صحیح نیست و لاریجانی باید تجدید نظر کند.

شبکه ایران: حمید رسایی درباره اعلام مواضع کشورمان در عرصه سیاست خارجی اظهارداشت: براساس قانون اساسی رهبر معظم انقلاب جهت کلی سیاست خارجی راتعیین می کنند و نحوه اجرای این سیاست ها هم برعهده دولت است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به ایرنا گفت:باید مواضع سیاست خارجی در راستای سیاست های رهبری اعلام شود از آنجایی که ممکن است مجامع و جریانات رسانه ای بین المللی ازاین موضع گیری ها سوءاستفاده کنند باید دراعلام این مواضع بازنگری شود، زیرا طرف های مقابل به دنبال تفاوت دیدگاه میان مسئولین ایرانی هستند.

رسایی با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس به عنوان نمایندگان مردم می توانند اعلام موضع کنند تصریح کرد: اگر نمایندگان هم درحوزه سیاست خارجی اعلام موضع می کنند نباید برداشت طرف مقابل این باشد که درموضع مسئولین کشورمان تغییر ایجاد شده است دراین صورت ضررهای بسیاری متوجه ما می شود.

رسایی همچنین گفت:اعلام نظردرحوزه سیاست خارجی ازسوی جمهوری اسلامی انجام می شود بنابراین هنگامی که رییس یک قوه موضع را اعلام می کند این امرکاردولت را سخت می کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در خصوص سفرهای خارجی علی لاریجانی گفت: دردوره های گذشته سابقه نداشته است روسای مجلس تا این حد با انجام سفر، در حوزه حساس و کلیدی سیاست خارجی اعلام موضع کنند، این کار صحیح نیست و لاریجانی باید تجدید نظر کند.


نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد