? >>گاف تیمورعسگری برای حمایت از هاشمی - سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَکُمْ خامنه ای حَرْبٌ لِمَنْ حارَبَکُــمْ خامنه ای
X
تبلیغات
رایتل

 

>>گاف تیمورعسگری برای حمایت از هاشمی

شنبه 10 بهمن‌ماه سال 1388

گاف تیمورعسگری برای حمایت از هاشمی 

 

 

 

به گزارش «جوان آنلاین»،علی عسگری نماینده سابق مشهد با اشاره به خطبه نمازجمعه 26 تیرماه گفت:«  تعطیلی کهریزک و محکومیت جریان‌ افراط‌گری در هر دو جناح که از سوی رهبری مورد تاکید قرار گرفت از جمله محورهای مطالبات هاشمی در آن خطبه‌ها بود و موضع‌گیری‌های اخیر وی در حمایت از رهبری و تاکید بر قانون‌گرایی هم در این راستا است»


مراجعه به متن کامل خطبه های نماز جمعه آیت الله هاشمی رفسنجانی در 26 تیرماه نشان می دهد که هیچ یک از موضوعات مورد ادعای آقای عسگری در این خطبه ها وجود ندارد. یعنی آقای هاشمی نه اشاره ای به مسئله کهریزک کرده و نه جریان افراط گری در هر دو جناح را محکوم کرده است. به گزارش خبرنگار جوان آنلاین ، موضوع بازداشتگاه کهریزک اصولا" در زمان ایراد خطبه های نماز جمعه توسط آقای هاشمی ، در محافل سیاسی و رسانه ای مطرح نشده بود و بعدها که رهبر معظم انقلاب در جریان این موضوع قرار گرفتند برای نخستین بار،  ایشان به صورت ویژه دستور پیگیری دادند و بعد از دستوررهبر انقلاب بود که این مسئله مورد توجه قرار گرفت و در محافل سیاسی و رسانه ای مطرح شد.
همچنین به رغم تاکید آیت الله هاشمی در خطبه های نماز جمعه بر محور بودن قانون ، وی به هیچ وجه افراط گرایی را محکوم نکرد و همین نماز جمعه ایشان بستری برای افراطیونی چون میرحسین موسوی و سایر سران فتنه ایجاد کرد تا برای نخستین بار صحنه های ضدارزشی و مغایر شرع و آشوبگرانه در نماز جمعه ایجاد شود.

از دیگر مطالب مطرح شده از سوی رابط پارلمانی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در راستای دفاع از هاشمی رفسنجانی دربرابر آیت الله یزدی ، ادعای برکناری آیت الله یزدی از ریاست قوه قضائیه است. این تحریف آشکار تاریخی در حالی است که آیت الله محمد یزدی برای دو دوره متوالی یعنی به مدت 10 سال ریاست قوه قضائیه را بر عهده داشتند و پس از این دوره 10 ساله ، رهبر معظم انقلاب آیت الله شاهرودی را به ریاست قوه قضائیه برگزیده و آیت الله یزدی را به عضویت فقهای شورای نگهبان منصوب کردند. آیت الله هاشمی شاهرودی نیزمطابق همین روال برای مدت 10 سال (دو دوره) سمت ریاست دستگاه قضا را بر عهده داشته و بعد از پایان دو دوره ، آیت الله صادق آملی جایگزین ایشان شدند. بنابراین تعبیر برکناری آیت الله یزدی ، یک تحریف آشکار تاریخی از سوی آقای عسگری است که یا ناشی از کم اطلاعی و یا ناشی از غرض ورزی است

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد