? >>افشاگری های صریح سردار احمدی مقدم درباره حوادث اخیر - سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَکُمْ خامنه ای حَرْبٌ لِمَنْ حارَبَکُــمْ خامنه ای
X
تبلیغات
رایتل

 

>>افشاگری های صریح سردار احمدی مقدم درباره حوادث اخیر

شنبه 10 بهمن‌ماه سال 1388

امروز غبار فتنه خوابیده،دیگر جای مدارا نیست  

 

 

 

امروز غبار فتنه خوابیده و نقاب از چهره فتنه گران افتاده است و به همین دلیل دیگر جای مدارا وجود ندارد.//امروز دیگر بحثی از 13 میلیون و 24 میلیون نفر نیست و آنچه مطرح است حفظ نظام است که هیچ جای مدارا ندارد.

فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه نبود شدت عمل در برابر عوامل آشوب های اخیر تنها به دلیل روشن نبودن حقایق بود، گفت: امروز غبار فتنه خوابیده و نقاب از چهره فتنه گران افتاده است و به همین دلیل دیگر جای مدارا وجود ندارد.
سردار اسماعیل احمدی مقدم امروز پنج شنبه در همایش ائمه جماعات فجر آفرین، توطئه و براندازی را مستحق آزادی در نظام ندانست و اظهار داشت: امروز دیگر بحثی از 13 میلیون و 24 میلیون نفر نیست و آنچه مطرح است حفظ نظام است که هیچ جای مدارا ندارد.
وی با اشاره به حوادث پس از انتخابات، نخبگان به چند دسته تقسیم کرد و گفت: عده ای از نخبگان، مخالف نظام و همراه با دشمن هستند، عده ای دیگر طالب قدرت هستند و از هیچ ابزاری برای رسیدن به آن فروگذار نمی کنند که نماد این دسته می تواند آن کسی باشد که بدون در نظر گرفتن آبروی نظام مطالبی که به اثبات نرسیده بود را در مورد کهریزک و "عاطفه امام" و "ندا آقا سلطان" مطرح کرد.
احمدی مقدم تصریح کرد: عده ای از افراد هم مخالف دولت بودند زیرا با آن احساس اختلاف نظر می کردند، عده ای به دنبال نان و محبوبیت بودند و دسته آخر نیز ساده اندیشانی بودند که به دنبال سایرین حرکت می کردند.
وی با اشاره به اینکه حوادث کهریزک برایش بسیار تلخ بوده است، خاطرنشان کرد: از ابتدا، بردن این بازداشت شدگان به کهریزک اشتباه بود ولی در آن شلوغی ها چند نفر مامور هم اشتباه کرده اند اما جوسازیهای رسانه ای که این مسایل و اشتباهات را بزرگ نمایی کرد، به طوری بود که اگر 10 سال بعد کتابی در این باره نوشته می شد، تصور براین می نمود که مردم به خاطر این موضوعات به خیابان آمده اند.
وی با اشاره به دیدار خود با یکی از علما، خاطرنشان کرد: ایشان از من گله داشتند که چرا اطلاعات مرتبط با افراد و جریانات حاضر در فتنه اخیر را زودتر به اطلاع ایشان نرساندم که من هم در پاسخ گفتم فضا به حدی غبار آلود بود که اگر می گفتم هم کسی باور نمی کرد ولی امروز باور می کنید.
فرمانده نیروی انتظامی در رابطه با فعالیت شبکه تلویزیونی بی بی سی فارسی، اظهار داشت: اعضای یکی از نشریاتی که جشن شب یلدا را در سال های گذشته با حضور برخی افراد برگزار می کردند چند ماه قبل از انتخابات به این شبکه کوچ کرد و در چند ساعتی که پخش می شد، در ابتدای کار بسیار مرموزانه اعتماد سازی کرد به طوریکه در مناظرات دیده می شد که با پشتیبانی از ولی فقیه، همگان را به شبهه می انداخت.
وی ادامه داد: جالب است که از روز انتخابات، شبکه بی بی سی فارسی، به صورت 24 ساعته درآمد و به همراه صدای آمریکا ( VOA ) به اتاق جنگ روانی و هدایت عملیات به صورت عریان تبدیل شد و ما بعد از ظهر جمعه متوجه شدیم در این مکان، ستاد انتخاباتی تشکیل داده اند و بعد از ورود نیروها به منطقه متوجه شدیم که در این مکان نه تنها برنامه ضبط و ارسال می شود بلکه ارتباط مستقیم آن هم از همین تهران برقرار است.
احمدی مقدم به دیدار خود با خاتمی اشاره داشت و افزود: من در ابتدای فرماندهی در سعد آباد جلسه ای را با آقای خاتمی رییس جمهور وقت داشتم که وی در مورد علل شکست اصلاحات دو نکته را بیان کرد و معتقد بود یکی از علل شکست این جریان این بوده که برخی از دوستانشان اسلام را از جمهوری اسلامی جدا فرض کرده اند در حالیکه مردم، اسلام را طلب می کنند و علت دیگر آنکه آنها دست کمک به سوی بیگانگان دراز کرده اند و مردم از خارجی ها خوششان نمی آید.
وی با بیان اینکه بخشی از نخبگان سیاسی کشور، نسبتشان را با دشمن مشخص نکرده اند و از اصابت موشک کروز درصورت رای نیاوردن، صحبت می کنند، گفت: از ابتدای دولت نهم سخنانی مبنی بر ایجاد سازمان رای که شبیه شرکت های هرمی عمل می کند توسط عده ای مطرح شده و از ابزارهایی مانند فیس بوک در این راه، استفاده شد.
احمدی مقدم با تاکید بر اینکه سخنانش تحلیل نیست و بر اساس اطلاعات، عنوان می شود، ابراز داشت: این سازمان رای هم برای انتخابات و هم به منظور هدایت اغتشاشات خیابانی پس از انتخابات طراحی شد.
وی با اشاره به بزرگنمایی برخی اشتباهات نیروی انتظامی در این مدت، اظهار داشت: این بزرگ نمایی ها سبب شد که آنها برخی تخلفات را مطرح کنند و این تخلفات ساختگی هم برای مردم باور پذیر شود.
فرمانده نیروی انتظامی افزود: یکسال پیش وقتی از یکی از کسانی که در انقلابی بودن او شک ندارم در رابطه با ارائه طرحش با عنوان "وحدت ملی" سوال کردم توضیحاتی داد که در نهایت به او گفتم اسم این طرح را من "احمدی نژاد نه" می گذارم.
وی برخورد انتظامی در روزهای اول ناآرامی های پس از انتخابات را پرهزینه و کم نتیجه ارزیابی کرد و گفت: فتنه گران مرکز تجمع آرایی را تشکیل داده بودند و طبق اعترافات در همان روز انتخابات ساعت چهار بعداز ظهر متوجه شدند که به جز در اردبیل، شکست خورده اند اما تصمیم گرفتند به خانه آقای موسوی بروند و به او تبریک بگویند و ساعت 11 شب آقای موسوی اعلام پیروزی کرد و این احتمال وجود دارد که آقای موسوی فریب خورده باشد که اگر ایشان آن را بپذیرند باید از مردم عذرخواهی کند و مردم نیز خواهند پذیرفت.
وی ادامه داد : اما به نظر می رسد که برخلاف روشن شدن موضوعات هنوز هم اگر کسی مثل مخملباف مزخرفنامه ای را که برای خندیدن و گذران اوقات خواندنی است، می نویسد و خود را سخنگوی آقای میرحسین معرفی می کند و یا در بیانیه پس از عاشورا نام از مردم خداجو می برد هیچ اعلام برائتی از سوی وی انجام نمی گیرد.
احمدی مقدم با تاکید بر اینکه امروز با پیشرفت تکنولوژی دیگر نیازی به گذاشتن مامور برای هر نفر نیست و فقط مبادی و منابع را حفاظت می کنند، اشکالاتی که به نیروی انتظامی در رابطه با شنود مکالمات تلفنی و نقض اصول قانون اساسی گرفته می شود را بی اساس دانست و گفت: از تمام کسانی که در عرصه فضای مجازی به ما در حفظ نظام کمک می کنند تشکر می کنم.
وی با اعلام صدر نشینی حوزه علمیه در فضای مجازی، خواستار گسترش و فعالیت بیشتر متدینین در این حوزه شد.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد