? >>اعتراف دیرهنگام باهنر آن هم از برخی چهره های نفاق - سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَکُمْ خامنه ای حَرْبٌ لِمَنْ حارَبَکُــمْ خامنه ای
X
تبلیغات
رایتل

 

>>اعتراف دیرهنگام باهنر آن هم از برخی چهره های نفاق

سه‌شنبه 6 بهمن‌ماه سال 1388

 

کروبی و موسوی سران فتنه و مجرمند

  

 

محمد رضا باهنر گفت: سران فتنه یعنی کروبی و موسوی مجرمند و اگر بخواهند به آغوش نظام بازگردند اولا باید توبه کنند دوم اینکه همه تلاش خود را برای جبران گذشته انجام دهند.وی همچنین به فرزندان هاشمی رفسنجانی توصیه کرد که از راه ناصواب خود بازگردند

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در گفت و گوی تفصیلی با خبرنگار سیاسی ایرنا ، همچنین به فرزندان هاشمی رفسنجانی توصیه کرد که از راه ناصواب خود بازگردند.

باهنر در این گفت و گوی تفصیلی از موضوعاتی مانند گزینشی عمل کردن برخی خواص در فصل الخطاب قرار دادن فرمایشات رهبر معظم انقلاب، توبه سران فتنه برای بازگشت، عوامل شعله ور شدن آتش فتنه، پشتوانه مردمی قوه قضاییه برای محاکمه سران فتنه ، برخورد با فرزندان هاشمی در صورت مجرم بودن، موفقیت دولت و تاثیر آن در پیروزی نظام، تمایل نداشتن برخی نمایندگان اصولگرای مجلس برای دفاع کامل ازدولت،لزوم تمدید برخی از قوانین برنامه چهارم،احتمال استعفای انتحاری نمایندگان مجلس در گذشته سخن گفت.
وی تحلیل خود را در خصوص حوادث پس از انتخابات با توجه به بیانات اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر شفاف سازی خواص ارائه داد و اظهار داشت: ملت ما باید به عنوان افرادی که سخنان مقام معظم رهبری را باور دارند و مدعی اند که همیشه پشت و همراه ایشان هستند طبیعی است که باید در اعمال خود دقت کرده و تلاش کنیم برخی رفتارهای خود را که در تضاد با فرمایشات رهبر معظم انقلاب است اصلاح نماییم البته بنده به هیچ عنوان حداقل در خصوص خودم عقیده ندارم که همیشه دقیق و کامل عمل کرده ام.
**برخی خواص به سخنان مقام معظم رهبری ، گزینشی عمل کردند
باهنر در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا خود تاکنون موضع دوپهلو داشته اید یا خیر ؟تصریح کرد : بیانات مقام معظم رهبری طیف وسیعی از جامعه را در برمی گیرد و بنده هم بخشی از این گروه هستم و مشکل من و دوستانم و رقبایمان این است که آنها که ادعا دارند همراه مقام معظم رهبری هستند بخشی از فرمایشات ایشان را انتخابی عمل می کنند بنابراین این مسائل سیاه و سفید نیست و حتما همه باید در رفتارهایمان دقت بیشتری داشته باشیم.
**سران فتنه برای بازگشت به نظام باید توبه کنند نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در واکنش به صحبت های خبرنگار ایرنا در خصوص این که برخی سیاسیون عبارت سران فتنه را قبول ندارند خاطرنشان کرد: بصیرت که مورد تاکید مقام معظم رهبری است عناصری مانند دوست شناسی و دشمن شناسی ،وظیفه شناسی و زمان شناسی را شامل می شود و بنده در عین حال که عده ای را قطعا جزو سران فتنه می دانم و تصور می کنم این افراد با فعالیت های خود هزینه های سنگینی را به نظام وارد کردند اما علی رغم فاصله آنها با نظام هنوز راه بازگشت برای آنها بسته نیست و سران فتنه یعنی کروبی و موسوی مجرمند و اگر بخواهند به آغوش نظام بازگردند اولا باید توبه کنند دوم اینکه همه تلاش خود را برای جبران گذشته انجام دهند.
**مسببین حوادث پس از انتخابات خواص بی بصیرت و پیش گو هستند
وی با انتقاد از افرادی که 2 ماه قبل از انتخابات در روزنامه ها و مناظره های تلویزیونی خود اعلام کردند که فتنه ای در راه است و این افراد سران فتنه هستند اظهارداشت :مسبب اصلی دامن زدن به حوادث پس از انتخابات همین افراد هستند حتی اگر این افراد خیلی باهوش هم باشند قطعا زمان شناس نیستند و اگرافرادی با پیشگویی مدعی باشند که از قبل می دانستیم که 3 نفر از این کاندیداها قصد راه اندازی انقلاب مخملی را دارند خواص بی بصیرت هستند و ما آن ها را قبول نداریم.
** همه با قدرت فتنه افروزی را محکوم کردند
باهنر در مورد نقش مجلس در برخورد با عوامل فتنه و اغتشاشگران تصریح کرد :هر یک از قوای سه گانه برای خود وظایفی دارند قوه مقننه نیز برحسب وظیفه خود بیانیه هایی را در محکوم کردن حوادث پس از انتخابات و عملکرد فتنه گران منتشر کرد.
وی تاکید کرد: هر قوه وظیفه خاص خود را دارد و این موضوع به قوه قضاییه برمی‌گردد.
**قوه قضاییه برای محاکمه سران فتنه به توان ،قدرت و پشتوانه مردمی مجهز است
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به نامه نمایندگان مجلس خطاب به رییس قوه قضائیه در خصوص محاکمه سران فتنه خاطر نشان کرد: مجموعه نظام مدیریت برخورد با فتنه را برعهده دارد و اگر روزی به این نتیجه برسد که سران فتنه را دستگیر و محاکمه کند سه کلید واژه توان، قدرت و پشتوانه مردمی را دارا است و به عقیده من این مسئله باید در یک فضای توام با آرامش حل و فصل شود و غیر مسئولان در این مسئله دخالت نکنند.
**شورای عالی امنیت ملی یکی از مراجع ذی صلاح برای اتخاذ این نوع تصمیمات است وی با تاکید بر این که یکی از مراجع ذی صلاح برای تصمیم گیری در مورد محاکمه سران فتنه شورای عالی امنیت ملی است اظهارداشت :با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمودند قوا باید به مسئولیت های خود عمل کنند و غیر مسئولین دخالتی در این امور نداشته باشند مردم دیگر نباید در کف خیابان ها داد بزنند که اعدام باید گردد یا اخراج باید گردد و ....
باهنر در مورد برخوردهای دوگانه که با معترضین انتخاباتی خصوصا فائزه و مهدی هاشمی رفسنجانی صورت می گیرد گفت: اگر فرزندان هاشمی مشکل قضایی و یا اقتصادی داشته باشند، قوه قضاییه باید مانند دیگر شهروندان رسیدگی کند ولی نگرانی من از این مسئله است که عده ای بخواهند با رسیدگی نکردن پرچم این مسئله را بالا نگاه دارند و در جهت منافع شخصی خود و برخورد با آقای هاشمی از آن استفاده کنند.
**در صورت مجرم بودن ، فرزندان هاشمی باید حتما محاکمه شوند
وی با بیان این که در صورت اثبات مجرم بودن فرزندان هاشمی و خصوصا مهدی هاشمی رفسنجانی امکان ندارد قوه قضائیه نتواند آنها را احضار کند تصریح کرد: این افراد چه به صورت قانونی و چه غیرقانونی از کشور خارج شده باشند اگر قوه قضائیه لازم بداند آنها را احظار می کند و قوه قضائیه در این مورد از هیچ فردی ترسی ندارد و البته نباید از حیطه عدالت خارج شود.
**شما فرزندان هاشمی رفسنجانی باید از راه ناصواب خود بازگردید نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خطاب به فرزندان هاشمی رفسنجانی به آنها توصیه کرد :برخی از شما در حوادث پس از انتخابات بی محابا و با تندروی وارد شده اید و این راهی ناصواب است که باید ازاین راه بازگردید و خود را کنترل کنید.
**رسیدگی به یک پرونده فساد اقتصادی ظرف 6 ماه امکان پذیر است
وی با بیان این که قوه قضائیه اگر فرزندان هاشمی مشکلی دارند سریعا باید بررسی کند گفت :رسیدگی به یک پرونده فساد اقتصادی برای نظام ظرف 6 ماه حل شدنی است و اگر قرار است برای فرزندان هاشمی به دلیل مسائل اقتصادی پرونده تشکیل شود زودتر این کار را انجام دهید.
**موفقیت دولت احمدی نژاد پیروزی نظام است
وی در واکنش به سئوال خبرنگار ایرنا که برخی اصولگرایان باهنر را منتقد دولت دانستند نه حامی دولت، تصریح کرد: من موفقیت دولت نهم و دهم را موفقیت نظام می دانم و شکست دولت دهم را هم شکست نظام می دانم و فکر می کنم هزینه های زیادی را برای نظام در بر خواهد داشت و آن دسته از فعالیت های احمدی نژاد را که با قانون اساسی ، عقل و منطق همخوانی داشته از آن دفاع می کنم و در جایی که کردار دولت دهم با اشکال روبرو شود انتقادهایم را می گویم.
وی افزود: البته برخی مواقع مطرح کردن یک مسئله هزینه اش بیش از خود مسئله است برخی مواقع به ما می گویند مجلس هشتم چرا در مقابل دولت کوتاه می آید و ما می گوییم ما کوتاه نمی آییم تا زمانی که احساس کنیم هزینه کوتاه نیامدن کمتراز هزینه فعلی است بنابراین ما همواره در حال محاسبه و گفت و گو و سبک و سنگین کردن هستیم تا ببینیم چه گفتاری منافع نظام را تامین می کند ولی این مسئله جزو خطوط قرمز ما است که اصلا با شکست احمدی نژاد شاد و از پیروزی وی هم ناراحت نمی شویم .
**همه اصولگرایان حاضر نیستند تمامی تخم مرغ هایشان را در سبد دولت بگذارند
دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین با تاکید براین که همه اصولگرایان حاضر نیستند تمامی تخم مرغ هایشان را در سبد دولت بگذارند اظهار داشت: خاتمی هم زمانی رییس جمهور بود و ما معتقد بودیم که نباید چوب لای چرخ دولت بگذاریم چه برسد به احمدی نژاد، درحال حاضرهم دولت احمدی نژاد اگر ناموفق باشد قطعا ضرر می کنیم اصولگرایی در کشور منحصر به احمدی نژاد و اطرافیانش نیست. ما مراجع را اصولگرا می دانیم، آیت الله جوادی آملی، آیت الله حائری و جامعه روحانیت مبارز را اصولگرا می دانیم و عمری با آنها زندگی کرده ایم ولی این مسئله دلیل برحمایت همه اصولگرایان از احمدی نژاد نیست.
**بررسی همزمان برنامه پنجم و لایحه بودجه 89 غیر عملیاتی است
وی در خصوص حاشیه های اخیر در مورد بررسی همزمان برنامه پنجم و بودجه 89 تصریح کرد :در مورد این مسئله که مجلس توانایی بررسی دو لایحه را به صورت همزمان دارد این برداشت نادرست است زیرا آیین نامه داخلی مجلس طوری تصویب شده که برای رسیدگی به بودجه 45 روز کاری مجلس نیاز دارد و برای رسیدگی به برنامه ها 30 روز ،35 روزو زمان کار مشخصی برای این مسائل فرصت دارد بنابراین انجام همزمان این دو مسئله ناممکن و غیر عملیاتی است.
**برخی از قوانین برنامه چهارم باید تمدید شود
باهنر یک راهکار عملیاتی برای به انجام رسانیدن بهتر برنامه پنجم ارائه داد و گفت: کار عملیاتی این است که یک سری از احکام برنامه چهارم که هنوز به پایان نرسیده و تاکنون 40 الی 50 درصد موفق بوده تمدید شود و اختیاراتی را دولت در برنامه چهارم داشته که با تمام شدن این برنامه دولت به مشکل برمی خورد مانند قانون هیئت امنای دانشگاه ها که مبتنی بر قانون برنامه است و به محض تمام شدن برنامه دیگرفعالیت هیئت امنای دانشگاه ها غیر قانونی است و قرار نیست که کار دولت لنگ بماند بنابراین برخی از این قوانین باید تمدید شود.
وی ادامه داد : در حال حاضر چند قانون مشخص وجود دارد که سایه سنگینی روی برنامه پنجم دارند مانند طرح هدفمند کردن یارانه ها ،اصل 44قانون اساسی،قانون خدمات کشوری ، سیاست های الگوی مصرف که مقام معظم رهبری فرمودند و برنامه پنجم باید از این ها تاثیر پذیرد و در کنار آنها یک سری سیاست های کلی حاکم بر برنامه پنجم وجود دارد که مقام معظم رهبری آن را در سال 87 ابلاغ فرمودند مانند تشکیل صندوق توسعه ملی ،بنابراین من تصور می کنم که باید احکامی راکه دولت برای اجرا به آن نیاز دارد در برنامه پنجم تمدید کنیم تا استمرار یابند.
**بررسی لایحه بودجه 89 قبل از برنامه پنجم ضرورت دارد
باهنر با تاکید بر اینکه باید پس از اتمام بررسی بودجه سال 89 به سراغ برنامه پنجم برویم خاطر نشان کرد :تحت تاثیر این 3 سیاست کلی یعنی اصل 44 قانون اساسی ،هدفمند کردن یارانه ها و قانون خدمات کشوری باید بررسی بودجه سال 89 را به اتمام برسانیم و آن را به تاخیر نیندازیم زیرا تاخیر آن خسارت های زیادی را برای کشور دارد .
**لایحه هدفمند کردن یارانه ها نباید سیاسی و جناحی شود
عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سئوالی در مورد مدیریت همراه با تسامح با طیف اصلاح طلب مجلس گفت: مثلا لایحه هدفمند کردن یارانه ها نمی بایست سیاسی و جناحی شود، لایحه هدفمند کردن یارانه ها از سوی دولت به مجلس داده شده و من تصورمی کنم این یک مقوله ملی است وبه هیچ عنوان نباید سیاسی و جناحی شود، همه دولت های گذشته آرزو داشتند این امر را انجام دهند واگر کار منطقی و درستی انجام شود همه جناح ها وافراد دلسوزباید موافق باشند.
وی افزود: در مجلس قرار شد که باید این لایحه را در مجلس طوری مدیریت کنیم که جناح ها بر سر هدفمند کردن یارانه ها اختلاف نکنند و کمیسیون ویژه ای را گذاشتیم که این لایحه را بررسی کند و کاندیداهایی که معرفی کردیم 3 الی 4 نفر از اصلاح طلبان و 10 الی 11 نفر از اصولگرایان بودند و پیشنهاد دادیم اگر کسی ما را قبول دارد باید به این لیست رای دهد برخی دوستان تند اصولگرا گفتند که شما با اصلاح طلبان ساخته اید و من گفتم که این لازمه کار هدفمند کردن یارانه ها است که ما در مجلس ده ها تصمیم می گیریم که 70 الی 80 درصدش نیازی به جناحی شدن ندارد و دوستان می گفتند که شما دارید به اصلاح طلبان باج می دهید ولی اینطور نیست و نتیجه این شد که از 200 نفر نماینده 180 نفر به کلیات این لایحه رای دادند.
**هیئت رییسه مجلس را به گونه ای مدیریت کرد که وارد جریان عظیم فتنه انگیز نشود
وی با اشاره به تعامل نمایندگان مجلس از گرایش های مختلف تصریح کرد: نامه هایی که ظرف 6 ماه در حمایت از فرمایشات مقام معظم رهبری و نیروی انتظامی منتشر شده عمدتا امضاهایشان بالای 170 الی 180 امضا بوده و ما می توانستیم طوری عمل کنیم که یک نامه اصولگراها بنویسند و یک نامه اصلاح طلبان اما این را به مصلحت مجلس نمی‌دانستیم، ما این مسئله مهم را به گونه ای مدیریت کردیم که این نهاد وارد این دعوای عظیم فتنه انگیز نشود و هر روز لشگر و لشگرکشی به وجود نیاید.
**در صورت مدیریت نادرست مجلس امکان استعفای انتحاری نمایندگان وجود داشت
عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی با بیان این که اگر ذره ای در این نوع مدیریت تردید کرده بودیم امکان داشت دعوایم جلسیون بالا بگیر و حتی تعدادی به عنوان اعتراض استعفا دهند خاطر نشان کرد : شاید برخی دوستان بگویند اشکالی ندارد اصلا اجازه می دادید 50 نفر استعفا دهند ولی ما به گونه ای مدیریت کردیم که بیانیه ها با بیشترین رای جمع شد و کارهای اساسی مملکت انجام شد و این که هر روز با دوستان اصلاح طلب دست به یقه بشویم به وجود نیامد و خوشبختانه در مجلس هشتم بنده تعامل خوبی را با حجت الاسلام و ا لمسلمین ابوترابی ، لاریجانی و هیئت رییسه داشتم. ما خوشبختیم که اعلام کنیم علیرغم اینکه در مجلس 2 طیف اصولگرا و اصلاح طلب حضور دارند اما هیچ نماینده ای به اغتشاشات و فتنه انگیزی ها روی خوش نشان نداده و همواره با وحدت کلمه این نوع اقدامات را محکوم کرده ایم.

نظرات (1)
سلام

با افتخار در چشمان سبز لینک شده اید.

http://www.siasatnegareh.blogfa.com/
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد