? >>جزئیات «فتنه عمیق»مجرمان سایبری - سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَکُمْ خامنه ای حَرْبٌ لِمَنْ حارَبَکُــمْ خامنه ای
X
تبلیغات
رایتل

 

>>جزئیات «فتنه عمیق»مجرمان سایبری

یکشنبه 13 دی‌ماه سال 1388

 

جزئیات «فتنه عمیق»مجرمان سایبری

  

بررسی سایر زوایای این فرایند شوم و ارتباط تعدادی از عوامل آن با شبکه های خارجی از مسائلی است که می بایست به طور کامل در پروژه ی بشر دوستانه گرداب موشکافی گردد. اما آنچه باعث شد مصمم شوم تا با شما کاربران محترم جامعه بزرگ مجازی کشور صحبت کنم نکاتی است که متاسفانه در حوادث قبل و بعد از انتخابات از آن به عنوان فتنه عمیق یاد می کنیم

مرکز مبارزه جرایم سازمان یافته سایبری سپاه پاسداران همانطور که پیشتر اعلام کرده بود، جزئیات طرح «فتنه عمیق» را منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار بولتن، صادقی رئیس این مرکز در یادداشتی که درباره «فتنه عمیق» نوشته است آورده است:

یادم نمی رود روزهایی که پروژه گرداب را آغاز کردیم و در جلسات مختلف در حال تشریح فعالیت پایگاه های مخربی بودیم که نه تنها برای جامعه بلکه برای بشریت هم، انتهای تباهی و سقوط محسوب می گردید.

صرف نظر از تبعات داخلی فعالیت ضد انسانی این پایگاههای فارسی زبان که لطمه های زیادی به جامعه ایرانی و اسلامی وارد کردند. بخاطر دارم نوشته های نیما راشدان و سایر رسانه های خارجی همچون رویتر را که از ابتذال جامعه ی ایرانی خبر می داد!! ابتذالی که ظاهرا، جامعه ی غرب گریبانگیر آن نمی باشد!!

البته این نوع ادبیات رسانه ای غرب و روشنفکران اینچنینی اتفاق تازه ای نیست و در تمامی موضوعات و فراز و نشیب های انقلاب اسلامی ایران عزیزمان دیده می شود. اینگونه به نظر می آید که بعضی از جریانات غربی و افراد وابسته به آنها، از هر روزنه ای برای ایجاد جنگ رسانه ای استفاده می کنند و در تلاشی مذبوحانه تمام قوای خود را برای این نبرد به کار می گیرند. که همین امر مسئولیت هر ایرانی با غیرت را در هر کجای این کره ی خاکی بیش از پیش می کند.

آری، اینجاست که مشخص می شود نقش پذیری هر فرد در جامعه و مسئولیتی که به همراه دارد چقدر می تواند در سر نوشت و هویت بخشی ما به ایرانی و اسلامی بودنمان مهم باشد. فرآیند ناتوی فرهنگی، نمونه ی بارزی است که متاسفانه تعداد زیادی از کاربران جامعه مجازی کشور خواسته یا نا خواسته در آن گرفتار شدند و روح آنها با مرگ تدریجی از انسانیت دور گشت. مرگی که شاید به راحتی قابل درک نباشد و وقتی آشکار می شود که فرد در گرداب فساد و تباهی قرار می گیرد.

بررسی سایر زوایای این فرایند شوم و ارتباط تعدادی از عوامل آن با شبکه های خارجی از مسائلی است که می بایست به طور کامل در پروژه ی بشر دوستانه گرداب موشکافی گردد.

اما آنچه باعث شد مصمم شوم تا با شما کاربران محترم جامعه ی بزرگ مجازی کشور صحبت کنم نکاتی است که متاسفانه در حوادث قبل و بعد از انتخابات از آن به عنوان فتنه عمیق یاد می کنیم. امیدوارم که تاخیر مرا در ارائه این یادداشت ببخشید. ابتدا مروری میکنم بر آنچه در این فتنه اتفاق افتاد.

1: زیر سوال بردن انتخابات و تکرار دروغ بزرگ "تقلب در انتخابات" در سایتهای داخلی و خارجی

2: پوشش غیر واقعی خبری اغتشاشات و دعوت به تجمعات غیرقانونی توسط شبکه‌های چون B.B.C فارسی، VOA، رادیو آزادی،رادیو فردا و ...،

3:توهین و فحاشی در سایتهای سیاسی و شبکه های اجتماعی اینترنتی که از بیرون کشور هدایت می‌شود همچون سایت گویا نیوز- بی.بی.سی- روزآنلاین- یوتیوب- فیس بوک،تویتر و ...

5: دخالت آشکار بعضی از سیاستمداران و دولتمردان غربی در امور داخلی ایران و دامن زدن به ناآرامی های موجود.

6: حمله هکری به سایتهای اطلاع رسانی و خبرگزاری های رسمی کشور
7: بیانیه نویسی، نامه نگاری و قلم فرسایی و راه اندازی کمپین علیه انقلاب اسلامی به بهانه های مختلف

8:هدایت، آموزش و تشویق اغتشاشگران برای ایجاد ناامنی و آشوب

9:هدایت، آموزش و تشویق اندک هواداران داخلی به هنجار شکنی و ایجاد ناامنی در جامعه

10: هتک حرمت به مسئولین و توده‌های مختلف مردم

11: آموزش و تشویق اغتشاشگران برای انجام عملیات تروریستی به منظور ایجاد ناامنی در کشور

12: قلم فرسایی جمعی از افراد درسایتها و وبلاگ‌هایی شخصی به منظور سودجویی و بهره برداری از جو به وجود آمده در کشور.

آنچه ارائه شد تنها موارد کوچکی از اقداماتی است که استکبار جهانی و رسانه های خبری آن در خارج و داخل کشور در اغتشاشات اخیر از آن حمایت کردند و برای رسیدن به اهداف شوم خود به آن رنگ انسان دوستانه بخشیدند، واقعیت این است که غرب در مواجهه با ایران از یک استراتژی خطی و ساده پیروی نمی کند. استراتژی غرب بخصوص آمریکا و انگلیس را می توان به مدلی چند وجهی تشبیه کرد که در مواردی برخی از وجوه آن با یگدیگر متناقض هستند!!

در این مدل سیاست مداران و دولتمردان غربی برای رسیدن به اهدافشان حاضرند مردم خود را نیز قربانی کنند که نمونه ی آن را می توان در اقدام تروریستی انفجار برج های دوقلو که به کشته شدن تعداد زیادی از مردم بیگناه منجر شد مشاهده کرد.

کشته شدن هزاران کودک و انسان بیگناه در فلسطین، عراق و افغانستان نمونه های دیگری از تناقضات سیاستمداران و دولتمردان غرب است. که استکبار جهانی حتی اجازه پرداختن به این مسائل را به رسانه های غربی نمی دهد و این روند یکطرفه سالهاست که ادامه دارد.

در حالی شعار مبارزه با تروریسم و دفاع از حقوق بشر مکررا از زبان دولتمردان غربی به گوش می رسد، که یک انفجار در گوشه ای از جهان خاکی نمازگزارانی را که در حال عبادت هستند به خاک و خون می کشد و باعث شهادت دهها کودک ، زن و مرد در زاهدان می گردد و متاسفانه پس از این فاجعه نیز شبکه های خارجی انگلیسی و آمریکایی همچون بی بی سی و رنگارنگ امکانات خود را در اختیار ریگی قرار می دهند تا از جنایت خود دفاع کند. مزید بر این ، اعتراف بسیاری از عوامل اطلاعاتی و رسانه های غرب به حمایت قدرت های بزرگ غربی از گروهکهای تروریستی جای شک و شبهه ای در این زمینه باقی نمی گذارد.

در حالی که کشورمان در تحریم مواد اولیه دارویی قرار دارد دولت آمریکا در راستای همان اقدامات به اصطلاح مردم دوستانه خود تویتر را به اغتشاشگران هدیه می نماید و 55 میلیون دلار برای مبارزه با آزادی در ایران اختصاص می دهد. تروریستی که باعث کشتار مردم بیگناه در کشورمان می گردد. در کنار تحریم هایی که نتایج آن جامعه ایرانی را تحت فشار قرار می دهد در مقابل . هدایا و بودجه های مجلس سنا و پنتاگون که به مثابه عروسکهای زیبای انفجاری می ماند . همان رابطه گرگ و میش است که امام راحل فرمودند: رابطه گرگ و میش را ما نمی خواهیم.

طی یک ماهه اخیر حمایت های غرب از جریان فتنه پس از انتخابات در حالی انجام شد که براساس تعاریفی که از جرم سیاسی در کشورهای پیشرفته وجود دارد افعالی همچون زیر سوال بردن انتخابات آن هم با ادعاهای کاذب و سپس عدم تمکین در مقابل قانون مشروع و دعوت مردم به تجمعات غیر قانونی مصداق بارز جرم سیاسی تلقی می شود.

استفاده از تمامی توان رسانه ای و عملیاتی استکبار جهانی در بحران سازی و ایجاد ناامنی در کشور و هدایت اتفاقات اخیر که صدمات جبران ناپذیری به همراه داشته هیچ وقت از خاطره ی مردم مسلمان و انقلابی ایران پاک نخواهد شد.

در این راستا ما بر اساس وظیفه ی ذاتی و قانونی خود جهت برقراری امنیت و حفظ شئونات اخلاقی جامعه در فضای مجازی ، ضمن برخورد قانونی و تذکر مجدد به افرادی که فعالیت آنان در اینترنت حاصلی جز دروغ، قانون شکنی، توهین و فحاشی به افراد (با سلایق سیاسی مختلف) و جامعه نداشته است آنها را به رعایت اخلاق و انصاف در فضای مجازی دعوت می کنیم.

همچنین بر خود واجب می دانم از تمامی افرادی که از سراسر جهان در جریانات اخیر این مرکز را یاری نمودند و با ارائه ی گزارش تخلفات در جهت ساماندهی و سالم سازی فضای مجازی کشور سهیم بودند تشکر و قدر دانی کنم.

در ادامه نیز در ستون فتنه عمیق که در این سایت ایجاد شده است، مشخصات افراد دستگیر شده و همچنین اعترافات آن ها منتشر شده است، که برای مشاهده آن میتوانید به اینجا مراجعه کنید.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد