? انتقاد شدید از تحلیل نابخردانه محسن رضایی - سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَکُمْ خامنه ای حَرْبٌ لِمَنْ حارَبَکُــمْ خامنه ای
X
تبلیغات
رایتل

 

انتقاد شدید از تحلیل نابخردانه محسن رضایی

شنبه 12 دی‌ماه سال 1388

انتقاد شدید از تحلیل نابخردانه محسن رضایی

 

 

نامه رضایی و بیانیه موسوی از یک مرکز مشترک طراحی می‌شود
رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس با اشاره به محورهای مشترک نامه رضایی و بیانیه اخیر موسوی درباره وحدت و آشتی ملی گفت: محورهایی از نامه و بیانیه سیاسی محسن رضایی و موسوی با هم مشترک است که این امر نشان می‌دهد اینگونه نامه‌ها و بیانیه‌ها از یک مرکز مشترک برنامه‌ریزی می‌شود.  

تهران امروز: شاکری عضو جمعیت ایثارگران در ارزیابی بیانیه میرحسین موسوی ،گفت که معتقد است وی هنوز مواضع طلبکارانه دارد.

شاکری افزود :‌موسوی بدهکار نظام و قانون اساسی و مردم است. او یادش رفته که به نظام اهانت کرد و بحث تقلب در انتخابات را مطرح نمود؟ موسوی بود که مردم را به خیابان‌ها کشاند و اغتشاش کرد. این مرد بود که به شعارهای انقلاب بی‌احترامی کرد و شعار جمهوری اسلامی را به جمهوری ایرانی تغییر داد پس بار ساختارشکنی‌ها بر عهده اوست. او از فصل‌الخطاب دانستن فرمایشات رهبری تمکین نکرد. این بیانیه‌ها تاثیری در وضعیت او ندارد و همچنان معتقدیم که او باید توبه کند.

این عضو جمعیت ایثارگران درباره استقبال برخی اصولگرایان نظیر محسن رضایی از بیانیه موسوی گفت :‌ استراتژی آقای رضایی از ابتدا اشتباه بود. او دولت ائتلاف ملی را از دولت وحدت ملی مدنظر هاشمی‌رفسنجانی الگو گرفت و تکرار کرد. رضایی در انتخابات همراه با کروبی و موسوی شعار تقلب سرداد و حاضر نشد به صورت رسمی اعلام کند که تقلبی در انتخابات صورت نگرفته است. خود رضایی اکنون در مظان اتهام است و باید پاسخگو باشد نه اینکه از این بیانیه احساس شادی کند. من به آقای رضایی می‌گویم افرادی باید واسطه شوند که حسابشان پاک باشد نه امثال وی. رضایی هم مانند موسوی مرتکب گناه شده و باید توبه کند نه اینکه به مقام معظم رهبری نامه بنویسد و نقش واسطه را ایفا کند.

حجت الاسلام والمسلمین روح الله حسینیان نماینده مردم تهران و رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، در نقد نامه اخیر محسن رضایی به رهبر معظم انقلاب سخنانی بیان کرد.
وی با تاکید بر اینکه اگر در نامه سیاسی آقای رضایی به رهبر انقلاب منظور از وحدت، وحدت بین مردم است این محور قطعا حول اسلام، مکتب اهل بیت، انقلاب اسلامی، نظام جمهوری اسلامی، امام خمینی(ره) و اندیشه او، ولایت فقیه و قانون اساسی است، اظهار داشت: راهپیمایی بزرگ 22 بهمن در هر سال نشان از وحدت سراسری ملت ایران دارد و راهپیمایی روز چهارشنبه مردم تهران و سراسر کشور تبلور این وحدت شکست ناپذیر امت اسلامی است.
حسینیان تاکید کرد: حضور با شکوه مردم تهران و نیز مردم سراسر کشور نشان‌دهنده وحدت شکست ناپذیر آنان بود و منجر به بیعت مجدد با رهبر معظم انقلاب اسلامی شد که باید این وحدت را همگان قدر دانسته و از آن حمایت کنند.

* وحدت با سران فتنه خیانت به ملت است

وی در ادامه افزود: اگر منظور از وحدت، وحدت با سران فتنه است که همچنان بر طبل مخالفت و ایستادگی در راه شیطانی خود می‌کوبند، این وحدت خیانت به ملت است.
رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس با ابراز تعجب از محسن رضایی که بیانیه سراسر تهمت، توهین و نیز باطل موسوی را در نامه خود به رهبر انقلاب عقب نشینی می‌خواند، تصریح کرد: متاسفانه آقای رضایی عقب نشینی نظام را، پیشنهاد سازنده در نامه سیاسی خود می‌انگارد.
وی به محورهای مشترک نامه محسن رضایی و بیانیه سراسر توهین موسوی اشاره کرد و اظهار داشت: سخنان مشترکی چون اذعان به وجود بحران، محور قرار دادن اقتصاد، عمل کردن مجلس و قوه قضائیه به وظایف قانونی، محور مشترکی است که در نامه و بیانیه سیاسی محسن رضایی و میر حسین موسوی مشترک است که این امر نشان دهنده آن است که این گونه خواسته‌های غیر قانونی و احیانا شعارهای حقی که اراده باطل از آنها صادر شده، در یک مرکز مشترک برنامه ریزی می‌شود و از حلقوم افرادی خاص خارج می‌شود.

* رضایی شعار راهپیمایان تهرانی در برخورد با سران فتنه را درک نکرده است

حسینیان اضافه کرد: آقای رضایی ظاهرا در راهپیمایی مردم تهران شرکت کرده، اما به شعارهای یکپارچه آنان که خواستار برخورد قاطعانه با سران فتنه بود شاید نشنیده‌ و یا به درستی آن را درک نکرده‌اند.
رئیس کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس شورای اسلامی بزرگترین جنایت سران فتنه را تضعیف بین المللی نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و یادآور شد: انتخابات باشکوهی که بیش از 80 درصد مردم در آن شرکت کردند و رئیس جمهور خود را برای اولین بار با بیش از 24 میلیون بر گزیدند؛ قطعا می‌توانست توازن قوا را به نفع جمهوری اسلامی رقم بزند اما این خائنین فرصت طلایی مذکور را به یک ضعف تبدیل کردند.
وی تاکید کرد: آقای رضایی ضمن آنکه باید توضیح دهد چه کسی این خیانت بزرگ را به جمهوری اسلامی پاسخ می‌دهد، باید این را هم توضیح دهد که اگر نظام اسلامی با سران فتنه سازش کند، چه کسی باید پاسخ خون‌های ریخته شده و شهادت ده‌ها بسیجی و مجروح شدن صدها تن از ماموران نیروی انتظامی و به آتش کشیدن اموال عمومی و مردم را بدهد.

* نامه محسن رضایی موجب ادامه جنایات دشمنان و سران فتنه می‌شود

حسینیان با طرح این سئوال از محسن رضایی که آیا قادر است این جنایت‌های هولناک و بدتر از همه جنایت‌ها یعنی تهمت تقلب به جمهوری اسلامی را جبران کند، متذکر شد: قطعا صدور چنین نامه‌هایی آب به آسیب دشمن ریختن است و موجب ترغیب و تشویق دشمن و سران فتنه به ادامه جنایت خود می‌شود.
رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی خطاب به محسن رضایی تاکید کرد: بعد از نامه یا بیانیه سیاسی خود خواهید دید که سران فتنه جرات بیشتری پیدا خواهند کرد و آمریکا جنایتکار امیدوار و دشمنان اسلام و امام حسین پرو تر خواهند شد.
وی در پایان تاکید کرد: آقای رضایی باید بداند نوشتن چنین نامه سیاسی وحدت ملی را که در روز چهارشنبه تبلور پیدا کرد به هم خواهد زد از این رو از وی می‌خواهیم از این اقدامات خود دست برداشته و به دامن ملت بپیوندد.

 

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد